Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
21/02/2019 - 19:20

Trzęsienie ziemi w jazowskim oddziale Związku Podhalan

Miało być jak u Hitchcoka i było. Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Związku Podhalan Oddział Jazowsko przyniosło niespodziewane rezultaty.

Zebranie Związku Podhalan w Jazowsku.Najpierw o skrócenie kadencji wystąpił dotychczasowy prezes Jan Biel, a następnie z członkostwa w Związku Podhalan zrezygnowali dwaj jego zastępcy Marek Łęczycki i Józef Kołodziej wraz z kilkoma innymi członkami .

W efekcie przeprowadzono nowe wybory zarządu oraz sądu koleżeńskiego i komisji rewizyjnej. Na prezesa ponownie wybrano Jana Biela. Oddział obecnie liczy 44 członków którzy zapowiadają zdwojenie wysiłków dla rozwoju oddziału.

Dotychczas przez minioną, dwuipółroczną kadencję oddział zorganizował kilka akcji charytatywnych, uroczystości kościelnych i okolicznościowych, jak również współpracował z innymi oddziałami Związku Podhalan. Ma już własny sztandar i zapowiedz kilku sympatyków, że teraz zapiszą się do oddziału.

Przyczyną nadzwyczajnego walnego zebrania był brak współpracy w dotychczasowym zarządzie pomiędzy prezesem a wiceprezesami. Rodziło to napięcia i psuło atmosferę wśród członków. Nowe rozdanie pozwoli uporządkować wszystkie sprawy i rozwijać się dla dobra góralszczyzny i społeczności lokalnej. Na zebraniu gośćmi byli prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień oraz wiceprezes Piotr Gąsienica.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)