Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
07/01/2020 - 08:10

Ulicami Grybowa przeszedł Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli wpisał się bez wątpienia w tradycję miasta Grybów. Mieszkańcy już po raz czwarty przybyli pod Bazylikę Mniejszą w Grybowie, aby wraz z Mędrcami ze Wschodu wyruszyć w drogę i oddać hołd dzieciątku Jezus.

W tegorocznym pochodzie uczestniczyli nie tylko królowie wraz ze swoją liczną świtą, ale także zastępy aniołów, które sławiły Pana przepięknym śpiewem. Nie zabrakło również Heroda, który ni stąd ni zowąd pojawił się na balkonie Urzędu Miasta w Grybowie.

Król Herod na balkonie Urzędu Miasta w Grybowie

Na uroczystość licznie przybyli również mieszkańcy ziemi grybowskiej. Uczestnikom pochodu rozdano korony. Każdy w ten wyjątkowy dzień mógł być królem. Mieszkańcy ziemi grybowskiej otrzymali również śpiewniki z kolędami, oraz flagi. Na grybowskim rynku zaroiło się od kolorów i pięknego śpiewu. Uczestnicy pochodu udali się do grybowskiego parku, gdzie na nowo wybudowanej scenie czekał na nich Józef wraz z Maryją i dzieciątkiem Jezus. Rodzina Bernasiewiczów już po raz czwarty wcieliła się w rolę Świętej Rodziny.

Rodzina Bernasiewiczów

Burmistrz Paweł Fyda wygłosił przemówienie serdecznie witając wszystkich obecnych i zachęcając do jeszcze liczniejszego uczestnictwa za rok. Życzenia mieszkańcom złożył również ks. Proboszcz Ryszard Sorota.

Trzej Królowie złożyli hołd dzieciątku Jezus, obdarowując je darami: mirrą, kadzidłem i złotem. Organizatorami wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie oraz Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. W przygotowania włączyli się również Ewa Kornakiewicz z synem Jakubem, dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i nr 2 w Grybowie, oraz dzieci ze szkoły podstawowej w Siołkowej.

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek

Za przygotowania strojów i dekoracji odpowiedzialna była Pani Stanisława Morańda. Oprawę muzyczną zapewniła schola pod kierownictwem Pani Weroniki Klocek, oraz dziewczęta z grybowskiej Dziewczęcej Służby Maryjnej. (i.niepsuj@sadeczanin.info)

Ulicami Grybowa przeszedł Orszak Trzech Króli
Mieszkańcy Grybowa wraz z Trzema Mędrcami ze Wschodu oddali hołd dzieciątku Jezus.


Dziękujemy za przesłanie błędu