Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
15/03/2019 - 01:10

Wabili w szkole uczniów drinkami. Poważnie! [ZDJĘCIA]

Mieli szejkery, w których robili drinki, a do tego suto zastawiony stół. Drinki były bezalkoholowe, a wszystkie pyszności przygotowali uczniowie „gastronoma”. Tak wyglądał dzień otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. To było atrakcyjne opakowanie oferty edukacyjnej placówki.

Degustacją bezalkoholowych drinków i znakomitych dań przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zakończył się Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści i ósmoklasiści szkół z Muszyny, Muszyny-Folwarku, Powroźnika, Krynicy-Zdroju i Tylicza. W atrakcyjny sposób placówka przedstawiła  im ofertę edukacyjną  liceum i technikum.

Zanim odbyła się degustacja tych wszystkich pyszności, najpierw było o nauce.  O matematyce, wykładanej w  muszyńskiej szkole na poziomie rozszerzonym, mówili wykładowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, z którą placówka współpracuje. Co roku uczniowie biorą udział w olimpiadzie „O diamentowy indeks AGH”.

Wielkim zainteresowaniem wśród tegorocznych absolwentów gimnazjów i podstawówki cieszyły się doświadczenia chemiczne i fizyczne,  także ćwiczeniach z języków obcych, z wykorzystaniem cyfrowych narzędzia wspomagające naukę, takie jak kahoot czy quizlet.

Nie zabrakło też prezentacji przedmiotów humanistycznych, w tym języka polskiego i historii. Młodzież wysłuchała między innymi wykładów na temat historycznych i współczesnych typów broni.

oprac Jm fot. Fot. Archiwum szkoły

Tak wyglądał dzień otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. To było atrakcyjne opakowanie oferty edukacyjnej placówki.

Galeria
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach