Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
02/04/2020 - 13:05

Walka z agresywną epidemią, czyli wywiad z Janem Dudą w miesięczniku Sądeczanin

Koronawirus sprawił, że wszyscy musimy teraz siedzieć w domach, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnej zarazy. W obecnej sytuacji trzeba było zrezygnować z wielu aktywności. Szukasz pomysłu na to, co robić w czasie kwarantanny? Zamów najnowszy numer "Sądeczanina", który dostarczymy pocztą i przeczytaj rozmowę z posłem PiS, Janem Dudą.

Mamy sytuację bez precedensu, i w naszym kraju i w świecie. Światowa Organizacja Zdrowia pierwszy raz od 11 lat ogłosiła stan pandemii. Wszyscy widzimy, że wygląda to bardzo groźnie, w wielu krajach sytuacja jest dramatyczna, by nie powiedzieć katastrofalna.

- Uważam, że w Polsce możemy mówić po pierwsze, o stosunkowo łagodnym poziomie i dynamice epidemii, chociaż wszyscy wiemy, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Po drugie, o ogromnej mobilizacji państwa, jego urzędów, służb, inspekcji, ale przy tym o widocznej dyscyplinie i rosnącej solidarności naszego społeczeństwa - mówi w rozmowie poseł PiS, Jan Duda

Zobacz także: Sprawdź, jak kupić kwietniowy numer "Sądeczanina" bez wychodzenia z domu

- Nastąpi przesunięcie wielu obowiązków i terminów administracyjnych lub sądowych. Rozważamy dokonanie pewnych zmian w handlu, m.in. czasowe przywrócenie zaopatrzenia sklepów i handlu w niedziele. Większość regulacji prawnych związanych z pakietem osłonowym zostanie przyjęta specustawą gospodarczą o przeciwdziałaniu skutkom gospodarczym pandemii i chcemy, aby pakiet działań antykryzysowych był rozszerzany o kolejne instrumenty dla złagodzenia czekającej nas recesji.

Zdaniem posła nadchodzi czas społecznej próby, wielu ograniczeń, uciążliwości i wyrzeczeń. - Pamiętajmy, że odpowiedzialność, rozwaga, rozsądek – to prawdziwe lekarstwo na koronawirusa.

Pełny wywiad z posłem Janem Dudą dostępny jest w kwietniowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Żeby go kupić, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta: 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), a sto stron najciekawszych wiadomości o regionie trafi pocztą prosto do Waszych domów! Prosimy o dodanie w opisie przelewu swego imienia, nazwiska i adresu, pod który ma zostać wysłana przesyłka.

k.kos@sadeczanin.info, fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu