Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
22/02/2021 - 12:35

WhatsApp ma nowy, kontrowersyjny regulamin. Czas poszukać innego komunikatora?

Użytkownicy WhatsAppa zostali poproszeni o zaakceptowanie nowego regulaminu, który - jak nigdy wcześniej - wzbudził kontrowersje wśród internautów. Przez zbyt daleko idące zmiany wielu z nich zrezygnowało z WhatsAppa, który w obawie przed utratą użytkowników opóźnił wdrożenie problematycznych zapisów.

WhatsApp to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na telefon (ponad 5 miliardów pobrań). Kilka lat temu została przejęta przez Facebooka, podobnie jak Instagram. Użytkownicy zostali poproszeni o zaakceptowanie nowego regulaminu, który wywołał burzę w sieci. O co tak właściwie chodzi?

Poszło o zgodę na przesyłanie danych do Facebooka i zmiany w polityce prywatności. Nowe zapisy są niezbędne, aby umożliwić kontakt między firmami i robienia zakupów za pomocą aplikacji. Zmiany w regulaminie mają wejść w życie w połowie maja. Użytkownicy zostaną postawieni pod ścianą – ich zaakceptowanie będzie konieczne, aby dalej używać ulubionego komunikatora. Jeśli nie wyrazimy zgody na nowy regulamin, WhatsApp z czasem dezaktywuje nasze konta. W regulaminie znajdują się też podpowiedzi, jak usunąć konto.

Czytaj też: Uważaj na Facebooku. Twój znajomy lub znajoma? To może być oszust

Twórcy aplikacji zapewniają, że mimo wprowadzonych zmian nie będzie możliwości czytania treści rozmów użytkowników, ponieważ nadal pozostaną szyfrowane. Z jakiegoś jednak powodu wymaga się od nas zezwolenia na obrót naszymi danymi…

Ci, którzy wyraźnie sprzeciwiają się nowej wersji WhatsAppa i nie chcą akceptować nowego regulaminu, powinni poszukać zastępczego komunikatora. To ciekawe, że zwykle zgadzamy się na nowe warunki i zapisy bez chwili zastanowienia, nie czytając nawet, o co dokładnie w nich chodzi. Tym razem jednak użytkownicy WhatsAppa wzniecili małą, internetową rewolucję. Jednym z alternatywnych komunikatorów jest Signal. Ogromnym zainteresowaniem użytkowników cieszy się również Messenger. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021