Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
25/04/2014 - 12:23

Wieści z PTT Beskid Nowy Sącz. Dwutysięczna wycieczka

W weekend majowy PTT Oddział "Beskid" Nowy Sącz organizuje dla mieszkańców miasta kilka wycieczek dalszych i bliższych: w góry Słowacji m. in. Słowacki Raj, Wołowskie Wierchy, Branisko. Kolejna wycieczka będzie do okopów konfederatów barskich (tradycyjnie i specjalnie 3 maja br.).
Główna wycieczka będzie natomiast w góry Chorwacji (28 kwietnia - 4 maja) w góry Velebit, Dinar i P.N.Paklenicy i P.N.Krka.
- To będzie specjalna pod wieloma względami wycieczka - opowiada prezes Wojciech Szarota.
Według wyliczeń i statystyk prowadzonych przez Macieja Zarembę, honorowego prezesa PTT "Beskid" Nowy Sącz, będzie to 2000 wycieczka sądeckiego PTT od czasów reaktywowania Towarzystwa w roku 1990!
Pierwszą wycieczka odbyła się 24 czerwca 1990 roku do Doliny Chochołowskiej w Tatry. Będzie to również pierwsza wycieczka z wizytą u bratniej organizacji turystycznej z Chorwacji "Kamjeniak" z Rjeki.
- Bracia Chorwaci podejmą nas uroczystą kolacją w Rjece, a przede wszystkim oprowadzaj nas po dobrze sobie znanych górach - mówi Wojciech Szarota. - Dla tych, którym zajęcia i inne powody uniemożliwiły uczestniczenie w jubileuszowej eskapadzie zapraszamy na pozostałe nasze wycieczki. Dla każdego chętnego coś się znajdzie!
(s)


Dziękujemy za przesłanie błędu