Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
30/06/2019 - 10:15

Wraca kolejowe połączenie Muszyny ze Słowacją

Koleje Małopolskie dogadały się ze Słowakami i na tory po dziesięciu latach przerwy powróciły weekendowe, wakacyjne pociągi kursujące na trasie Muszyna – Poprad Tatry. Podróż jest nie tylko tylko szybka, ale też komfortowa, bo należące do samorządowego przewoźnika pociągi składają się z klimatyzowanych wagonów, wyprodukowanych w sądeckim Newagu.

Po blisko dziesięcioletniej przerwie na małopolskie tory powracają pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plaveč. W każdą wakacyjną sobotę i niedzielę do 1 września na trasie będą kursować  dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z wybranymi pociągami jadącymi z Krakowa do Muszyny i z powrotem. Pierwsze składy ruszyły na tory już w ten weekend.

- Połączenia w Muszynie umożliwiają zaplanowanie jednodniowych wyjazdów zarówno z Krakowa do Popradu i z powrotem, jak i z Popradu do Krynicy i z powrotem. To doskonała propozycja na wakacyjną, rodzinną wycieczkę -  mówi  marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Czytaj też Jest więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny. Zdziwicie się dlaczego

 Pociągi zatrzymają się na przystankach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spisska Bela Zastavka i Kezmarok.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe