Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 21:40

Wysowa:aquapark nadal zamknięty. Rosną straty, można tylko pomarzyć o kąpieli

Lato w pełni, a park wodny w Wysowej-Zdroju trzeci sezon nie funkcjonuje. Rosną straty, mieszkańcy i goście mogą jedynie pomarzyć o kąpieli i basenowych atrakcjach.

Aquapark, usytuowany w parku zdrojowym w Wysowej, oddano do użytku we wrześniu 2012 roku. Obiekt był bardzo chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Odwiedzający go mieli do dyspozycji basen rekreacyjno-rehabilitacyjny o powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych, głębokości od 1,2 m do 1,4m.

Poza tym na wyposażeniu pozostawały wodne i powietrzne stacje masażu: leżanki, ławeczki, czterodyszowa, ścienna stacja masażu wodnego, dwudyszowa, ścienna stacja masażu wodnego, gejzer powietrzny, kaskada wodna, basen dla dzieci z parasolem wodnym, wanna jacuzzi, a także sauna parowa i sucha oraz bar.

Aquapark zamknięto do odwołania w maju 2019 roku po tym, jak stwierdzono w nim usterki techniczne. Pracownicy w nim zatrudnieni stracili pracę, a usługodawcy, którzy prosperowali w otoczeniu obiektu, liczą straty.

Upłynęło sporo czasu od zamknięcia basenów, a sprawa zaniedbania budowlanego utknęła w martwym punkcie. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu