Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
16/07/2019 - 11:20

Wzięli pod lupę charakter pisma ludzi z naszego regionu. Wyniki są zaskakujące

Ponoć po charakterze pisma człowieka poznaje się jego osobowość. Na zupełnie poważnie zajmuje się tym grafologia wykorzystywana nie tylko w kryminalistyce, ale także podczas rekrutacji kandydatów do pracy. Pod lupę badaczy trafili ostatnio mieszkańcy Małopolski. Wyniki są zaskakujące.

Ponoć po charakterze pisma człowieka poznaje się jego osobowość. Ostatnio spece od grafologii uznawanej za jedną z najbardziej tajemniczych, bo nie do końca rozpoznanych dziedzin psychologii, wzięli pod lupę mieszkańców Małopolski.

Badanie przeprowadzone przez firmę Schneider polegało na przesłaniu poprzez stronę internetową próbek pisma, a potem przyporządkowaniu ich przez grafologów do danego profilu charakteru - szef, odkrywca, realista, marzyciel, strateg, organizator, perfekcjonista oraz rozmówca. Każdy z profili zawierał opis danego typu osobowości.

Czytaj też Instagram pęka ze śmiechu z naszej Kaśki Zielińskiej. O co chodzi? [WIDEO]  

Szef to osoba, której pismo jest prostopadłe. Została ona określona jako logicznie myśląca, charakteryzująca się rozsądkiem i dobrą organizacją. To ktoś konsekwentny w działaniu, o wysokim poczucie samodyscypliny. Odkrywca ma zwykle pismo pochylone w prawo.  Jest chętny do działania, o dużym temperamencie i wysokich aspiracjach.

Pismo organizatora jest pochylone w lewo. To ktoś nieprzystępny, cierpliwy o zdolnościach organizacyjnych. Cechuje go ostrożność i kontrola nad emocjami. Ci, którzy piszą litery z zaokrągleniami to realiści. Twardo stąpają po ziemi, mają cechy przywódcze i zdolności do zarządzania ludźmi.

Pochylone w prawo i otwarte owale pisma rozmówcy świadczą o  dużym temperamencie, chęci do działania i wysokich aspiracjach. Litery perfekcjonisty mają formy kątowe, co charakteryzuje ludzi skrupulatnych, wydajnych w pracy, którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki.

Pismo stratega charakteryzuje się dużym wyrobieniem i łączonymi literami. Strateg  logicznie myśli, jest konsekwentny w działaniu i łatwo podejmuje przemyślane decyzje. To ktoś, kto budzi zaufanie i można na nim polegać. Pismo marzycieli jest rozłączne, litery są pisane osobno. Tacy ludzie mają ogromną intuicję, jak również charakteryzują się zdolnościami artystycznymi i tendencją do tracenia kontaktu z rzeczywistością.

Co wyczytali grafolodzy ze zdań skreślonych odręcznie przez mieszkańców Małopolski? Wyniki są zaskakujące.

Małopolanie charakterologicznie najczęściej są odkrywcami – 23 procent, szefami - 20 proc.  i marzycielami - 16 proc. Najmniej jest organizatorów i rozmówców, po 7 procent.  Nie lepiej jest z perfekcjonistami. Jest ich ledwie  8 proc. 13 procent stanowią realiści.  

Czytaj też „Czuć było piniądz” na imieninach miasta. Sądeczanie szaleli [WIDEO] [ZDJĘCIA]  

Jak to wygląda przy podziale na płeć? Wśród kobiet w naszym regionie najwięcej jest odkrywczyń – 21 proc., szefowe stanowią  20 proc. Marzycielki i realistki po 15 procent. Mężczyźni w Małopolsce to charakterologicznie także najczęściej odkrywcy – 27 proc., szefowie i marzyciele, po 19 proc. oraz stratedzy – 12 proc.

Jakie są wyniki ogólnopolskich badań? W skali całego kraju najwięcej jest wśród nas szefów, którzy stanowią  26 proc., odkrywców jest 19 proc., realistów 14 proc. i marzycieli 13 proc., 10 proc. wśród badanych to stratedzy, organizatorzy to 7 proc. Perfekcjoniści i rozmówcy stanowią 5 proc.

Najchętniej badali swój charakter pisma Polacy z wykształceniem wyższym i średnim,  odpowiednio 46 i 45 procent. Najmniej chętnych było wśród  osób z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym, odpowiednio 2 i 7 procent.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 1150 Polaków w maju i czerwcu tego roku.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu