Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
18/04/2020 - 12:30

Zdjęcia profilowe na Facebooku w ramce: "Piekło kobiet". O co chodzi tym razem?

Od kilku dni użytkownicy Facebooka mogą zaobserwować nietypową aktywność wśród znajomych, zwłaszcza u kobiet. Mowa o dodawanej do zdjęć profilowych ramce "Piekło kobiet". O co dokładnie chodzi w nowej akcji? Jaki jest jej cel?

- Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej dotyczy nas wszystkich: kobiet hetero- i nieheteroseksualnych, a także osób transpłciowych i niebinarnych - czytamy pod jednym ze zdjęć, które opatrzone jest ramką "Piekło kobiet". O co chodzi? 

Sejm proceduje projekt obywatelski Kai Godek, który zakłada zniesienie jednej z trzech przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży (przypadek wady lub nieuleczalnej choroby płodu). Tym razem kobiety protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. 

Zobacz także: Trzy łóżka dla sądeckiego szpitala od WOŚP. Gdzie trafi sprzęt?

Skąd pomysł na nietypowe hasło? - Jeśli ustawa ,,Zatrzymaj aborcję" zostanie uchwalona i wejdzie w życie, to nadejdzie prawdziwe piekło. Piekło kobiet - czytamy w mediach społecznościowych. Strajkujące kobiety zwracają uwagę na cierpienie matek rozpaczliwie poszukujących lekarza, który uleczy to, co nieuleczalne. 

To nie pierwsza taka akcja, która cieszy się popularnością wśród użytkowników Facebooka, a jednocześnie pozwala skutecznie odciągnąć uwagę mediów od pandemii i tego, co dzieje się w szpitalach, domach pomocy społecznej, a także w gospodarce.

k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum SądeczaninaDziękujemy za przesłanie błędu