Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
08/04/2022 - 14:30

Dlaczego warto studiować w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu

O tym, dlaczego warto studiować w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu rozmawiamy z dr inż. Witoldem Bodzionym, dyrektorem IKF PWSZ w Nowym Sączu. A powodów - wierzcie nam - nie brakuje!

- Potencjalnych kandydatów na studia czeka jeszcze matura, ale młodzi ludzie już zastanawiają się co chcą robić w przyszłości i nie tylko jakie studia wybrać, ale też jaki zawód wykonywać - mówi dr inż. Witold Bodziony, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Nowym Sączu. - Teraz analizują wszystkie oferty, a oststeczną decyzję podejmą zapewne po zdanej maturze.

- W obecnej sytuacji geopolitycznej i rzeczywistości postpandemicznej zauważamy duży wzrost zainteresowania kierunkami, jakie oferujemy w Instytucie Kultury Fizycznej - dodaje dyrektor Bodziony. - Te kierunki gwarantują wejście w obszar rynku pracy, gdzie potencjalni pracodawcy mocno sygnalizują konieczność uzupełnienia braków w zatrudnieniu. Podcza rozmów, choćby w czasie dni otwartych, często poadają pytania o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Studia oficerskie w PWSZ?

Jak przyznaje dr Bodziony, PWSZ aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami działającymi w obszarze obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego, dlatego zainteresowani służbą w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrze i armią mają z nimi bezpośredni kontakt podczas nauki.

- Mówimy tu nie tylko o wyszkolonych żołnierzach, ale też specjalistach z wielu innych dziedzin, jak informatyka, łączność, czy jeszcze co najmniej kilka innych - mówi szef Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu. - Kolejną wartością dla studentów są nasi wykładowcy, którzy są praktykami, wywodzącymi się z tych instytucji. W porozumieniu w innymi uczelniami chcemy wypracować takie ścieżki nauki, które doprowadzą zainteresowanych również wprost do upragnionych gwiazdek oficerskich... Cała rozmowa w nagraniu wideo. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info) Wideo: Daniel Szlag

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu