Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
12/02/2020 - 07:00

Jak strażacy zmagają się z wichurą na Sądecczyźnie

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla strażaków, którzy niemal co chwilę wyjeżdżali do różnych akcji. Usuwali z dróg powalone drzewa, zabezpieczali zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne oraz dachy uszkodzone przez wichurę. Gdzie silny wiatr wyrządził największe szkody?

- Najwięcej, bo aż czternaście interwencji zanotowaliśmy w gminie Grybów. Na drugim miejscu jest Nowy Sącz, gdzie podjęliśmy dziewięć interwencji, na trzecim miejscu gmina Nawojowa, gdzie wyjeżdżaliśmy sześć razy – wyjaśnia Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Wichura oszczędziła gminę Rytro i Łabową, gdzie żywioł nie wyrządził żadnych szkód. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych wszystkich zdarzeniach. W jaki sposób ludzie powinni się zachować podczas  silnego wiatru? Jakich miejsc powinni unikać? Jak należy przygotować się do wichury po otrzymaniu smsa z ostrzeżeniem z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa? Chcecie usłyszeć odpowiedź na te i wiele innych pytań? Posłuchajcie naszej rozmowy.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Film Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu