Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
29/06/2020 - 07:30

Kolejne lata w PWSZ pod przewodnictwem rektora Mariusza Cygnara. Co się zmieni?

Podczas głosowania, które odbyło się 19 czerwca br., kandydat na rektora dr hab. inż. Mariusz Cygnar uzyskał 20 głosów na 20 możliwych. Jednogłośna decyzja jest dowodem na całkowite poparcie i aprobatę dla podejmowanych przez niego działań. Jak rektor ocenia minioną kadencję i czym zaskoczy nas w najbliższych latach?

Uczelniana Komisja Wyborcza przeprowadziła elekcję rektora oraz członków senatu PWSZ na kadencję 2020-2024. Jednogłośnego wyboru dokonało 20 uprawnionych do głosowania, reprezentujących środowisko nauczycieli akademickich, pracowników uczelni niebędących nauczycielami i studentów. - To, co się stało, odbieram jako sukces całej społeczności akademickiej. Nie byłoby go, gdyby nie moi współpracownicy. Bardzo dziękuję za cały okres ciężkiej pracy i wsparcie. Tak naprawdę rozwój uczelni jest wyznacznikiem tego, co udało nam się wspólnie stworzyć przez pięć lat – mówi dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

- Przez cały ten czas bardzo intensywnie budowaliśmy proces kształcenia. Uruchomiliśmy 10 kierunków, które uzyskały aprobatę ministerstwa. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o uzyskaniu uprawnień do prowadzenia kolejnego kierunku – public relations i reklama. Następne są w trakcie opiniowania.

Czytaj także: Pełne poparcie dla nowego rektora PWSZ. Wybór był jednogłośny

Dobre przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy wymagało od uczelni inwestowania w kadrę naukowo-dydaktyczną. Przez ostatnie pięć lat ponad 30 pracowników uzyskało stopień doktora, doktora habilitowanego albo profesora. Bliska realizacji jest również budowa całkiem nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego. – Potrzeby naszej uczelni rosną. To największa taka inwestycja ostatnich lat – dodaje rektor. Instytut Techniczny oraz Instytut Pedagogiczny w niedalekiej przyszłości również doczekają się rozbudowy.

Jak zarządzać uczelnią, aby utrzymać dotychczasowy poziom i jakość kształcenia? - To nie tylko kwestia kolejnej kadencji, ale i wielu następnych. W dalszym ciągu będziemy stawiać na przygotowanie praktyczne studentów. Wszystkie rozpoczęte działania będą kontynuowane. Chciałbym, aby uczelnia przeszła proces ewaluacji oraz uzyskała odpowiednią kategorię, która umożliwiłaby pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Dzięki temu moglibyśmy zainwestować je w badania naukowe i rozwój kadry, a przede wszystkim naszych studentów.

[email protected], film: Daniel Szlag







Dziękujemy za przesłanie błędu