Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
25/02/2020 - 07:00

Rozmowa dnia: są jak muszkieterowie. Ich siłą jest więź braterska

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby takich piosenek jak „To co chciałbym ci dać”, „Jeden moment” czy „Barcelona”. Wszystkie te utwory wykonuje znany i lubiany zespół Pectus, który tworzą pochodzący z niedalekich Bogoniowic bracia Szczepanikowie. Kilka dni temu Pectus koncertował w Nowym Sączu. Mimo wielu obowiązków lider zespołu znalazł również chwilę dla portalu Sądeczanin.

Zespół Pectus istnieje już od 2005 roku, ale dopiero kilka lat później w 2011 roku do wokalisty i lidera zespołu Tomasza Szczepanika dołączyli jego bracia: Mateusz, Marek i Maciek.

- Więź braterska scala nas i bardzo pomaga. To jest tak, jak w tym filmie o muszkieterach „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Podobnie na scenie wszyscy uzupełniamy się i tworzymy bardzo fajny kwartet uśmiechniętych ludzi, którzy robią to co kochają – mówi Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus.

Zobacz też Pectus koncertował w Nowym Sączu. Sala klubowa była wypełniona po brzegi [FILM]

Członkowie zespołu Pectus pochodzą z gminy Ciężkowice, a dokładnie z maleńkiej wioski Bogoniowice. To tam urodzili się i spędzili kilkanaście lat swojego życia.

- Ciężkowice kojarzą mi się ze Skamieniałym Miastem, ale także z randkami, które odbywały się w tym miejscu. Moi bracia również wspominają Ciężkowice bardzo sentymentalnie, ponieważ właśnie tam chodzili do szkoły. Ja po szkole podstawowej poszedłem do Bobowej do Technikum Technologii Drewna. Nasze dorastanie było związane z tymi terenami – wspomina wokalista zespołu Pectus.  

- Dużo nas łączy z tymi ludźmi, których spotykamy, jak wracamy w rodzinne strony. Chcielibyśmy częściej tutaj przyjeżdżać, ale w związku z tym, że gramy bardzo dużo koncertów, niestety rzadko bywamy w domu - dodaje.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, do której piosenki Tomasz Szczepanik ma największy sentyment, jakie ma plany wspólnie z braćmi na ten rok albo jakie ma wspomnienia związane z Nowym Sączem, koniecznie posłuchajcie naszej rozmowy.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, Film D. Szlag

Tłumy na koncercie zespołu Pectus w Jazz Club Atelier
Sądeczanie nie zastanawiali się długo, jak spędzić piątkowy wieczór. Tłumnie zgromadzili się w Jazz Club Atelier przy ulicy Zielonej, gdzie wysłuchali koncertu znanego i lubianego zespołu Pectus, który tworzą bracia Szczepanikowie pochodzący z niedalekich Bogoniowic w gminie Ciężkowice.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020