Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
09/11/2023 - 08:15

Rozmowa dnia: stanął na czele sądeckich chirurgów – onkologów. Bliski sercu jest mu Tajwan. Dlaczego?

Wysokospecjalistyczne, zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej są konikiem prof. nadzw. Andrzeja Komorowskiego, nowego ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej sądeckiego szpitala. Wiedzę z chirurgii raka żołądka, chirurgii raka wątroby, piersi, jelita grubego zdobywał pod okiem światowej sławy specjalistów w różnych ośrodkach medycznych w Polsce, Hiszpanii, na Tajwanie czy Korei.

Prof. nadzw. Andrzej Komorowski kieruje Oddziałem Chirurgii Onkologicznej sądeckiego szpitala od miesiąca. Funkcję ordynatora objął po śmierci poprzedniego ordynatora oddziału śp. dr. Waldemara Dutkiewicza.

Profesor Komorowski zdecydował się stanąć na czele zespołu medycznego, pracującego w tym oddziale, bo, jak mówi sądecki szpital jest dużym szpitalem z olbrzymim zapleczem onkologicznym.

Czytaj także: Dzisiaj ma być podpisany aneks do umowy budowy stadionu Sandecji. Jest określony termin zakończenia inwestycji

- Jest to szpital, który posiada onkologię kliniczną, radioterapię i oddział chirurgii onkologicznej – mówi prof. Andrzej Komorowski. – Posiada możliwości zapewnienia szerokiego zakresu usług medycznych w dziedzinie onkologii. Naszym celem będzie ściągnięcie do leczenia do Oddziału Chirurgii Onkologicznej jak największej liczby pacjentów onkologicznych z rejonu. Oczywiście częściowo to już się działo i pracujący w oddziale zespół wykonywał bardzo dużo operacji onkologicznych. Są jednak chorzy, którzy na miejsce leczenia wybierają inne szpitale, między innymi w Krakowie, ale nie tylko. Chcielibyśmy zatrzymać ten trend.

O jakie zabiegi medyczne chce pan poszerzyć gamę zabiegów, które do tej pory były wykonywane w oddziale?

Czytaj także: Weekend po sądecku (4 – 11 sierpnia)

- Chcemy zwiększyć ilość zabiegów laparoskopowych jelita grubego, ilość radykalnych resekcji żołądka w leczeniu raka tego organu. Na pewno będziemy chcieli znacząco zwiększyć ilość zabiegów chirurgii onkologicznej piersi i zabiegów rekonstrukcyjnych piersi oraz liczbę zabiegów wątroby (w przypadku zmian przerzutowych). Posiadam spore doświadczenie w zabiegach resekcji wątroby. Mam nadzieję, że zakres tych zabiegów się bardzo poszerzy – dodaje nasz rozmówca.

Profesor Andrzej Komorowski może pochwalić się bardzo bogatym zawodowym CV. Jest wysokiej klasy specjalistą – chirurgii i chirurgii onkologicznej. Pracował w wielu ośrodkach medycznych w Polsce i za granicą. Między innymi w Korei oraz na Tajwanie.

Czytaj dalej - TUTAJ
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu