Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/07/2020 - 07:10

Rozmowa dnia: w kinach jest bezpiecznie, ale trzeba zachować ostrożność

Epidemia koronawirusa, z którą boryka się cały świat, dała się we znaki wszystkim. Bardzo ucierpiała także branża kulturalna. Odwołane zostały festyny i koncerty. Zamknięte zostały kina. Teraz gdy już wszystko powoli wraca do normy, niektórzy wciąż rezygnują z wypadów do kina. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O to zapytaliśmy Karola Szafrańca, który jest rzecznikiem prasowym sądeckiego Kina Sokół.

- Epidemia koronawirusa bardzo uderzyła w przedsiębiorców, ale także w świat kultury. Były zamknięte kina i teatry. Podobnie było również w naszym kinie Sokół, które na początku nie funkcjonowało. W tym czasie robiliśmy różne akcje w sieci, aby podtrzymać kontakt z naszymi widzami. Pokazywać im, że jesteśmy obecni i cały czas mamy im coś do zaproponowania – wyjaśnia Karol Szafraniec, rzecznik prasowy Kina Sokół.

Z czasem pracownicy sądeckiego Kino Sokół zaproponowali widzom platformę internetową, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Polega ona na tym, że widzowie mogą kupić bilet internetowy, wspierając w ten sposób dane kino i oglądać filmy, które zostały wybrane i udostępnione na tej platformie.

Zobacz też Repertuar kina Sokół, Helios i Jaworzyna (24-30 lipca)

W czerwcu decyzją polskich władz, kina w całej Polsce zostały na nowo otwarte (choć nie wszystkie), ale zainteresowanie widzów nie było już tak duże, jak przed pandemią.

- Nie da się ukryć, że jest spadek, jeśli chodzi o widownię. Wielkie studia amerykańskie czekają cały czas na to, aż zostaną otwarte kina na całym święcie, dlatego póki co nie ma nowych produkcji dużych studiów hollywoodzkich. To sprawia, że repertuar jest uboższy i ci, którzy lubią duże kino rozrywkowe, w tym momencie nie mają nowych filmów, które mogą oglądać. To też wpływa na to, że ta frekwencja jest mniejsza – podkreśla Karol Szafraniec.  

Pracownicy sądeckiego Kina Sokół robią wszystko, aby osoby, które przychodzą do kina obejrzeć film, czuły się bezpiecznie.

- Przestrzegamy wszelkich zasad, które są rekomendowane przez Ministerstwo Kultury. Dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, zachęcamy do korzystania z płatności bezgotówkowej. Najlepiej kupić bilet przez internet. Gdy jednak zdecydujemy się kupić bilet w kinie, to najlepiej płacić kartą. Nie trzeba stykać się z bileterem, ponieważ jest u nas czytnik biletów, który zatwierdza nasz bilet i automatycznie wpuszcza na salę. Niestety oglądanie filmów w dobie epidemii koronawirusa wiąże się z tym, że nie można jeść w trakcie seansu, a widzowie muszą mieć założoną maseczkę – tłumaczy.

Zobacz też Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na „Wesele Figara”

Warto też dodać, że sale, w których odbywają się seanse są wentylowane i po każdym seansie dezynfekowane.

- Mamy w naszym kinie specjalną ofertę, która jest bardzo atrakcyjna. Jeśli ktoś chce mieć taki wyjątkowy seans filmowy tylko dla siebie, chce się poczuć wyjątkowo i bezpiecznie, bo nie chce mieć do czynienia z osobami, których nie zna, to istnieje możliwość wykupienia w naszym kinie takiego seansu tylko dla siebie. Na taki seans można przyjść samemu albo w towarzystwie ukochanej osoby. Maksymalnie na takim seansie może być osiemnaście osób – zachęca Karol Szafraniec.

r.gajewski@sadeczanin.info Film D. SzlagDziękujemy za przesłanie błędu