Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
21/02/2020 - 06:05

Z rektorem PWSZ o rozbudowie uczelni i nowych kierunkach studiów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa wciąż się rozwija. W najbliższych miesiącach uczelnia rozpocznie jedną z największych inwestycji. Przyszli maturzyści czekają już na nowe kierunki. Ile pracy to wszystko wymaga ?

A to niespodzianka! Wydawnictwo Naukowe Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu znalazło się na ministerialnej liście wydawnictw wysoko punktowanych, zgodnie z którym monografie naukowe w nim publikowane otrzymują aż 80 punktów. - To bardzo duży sukces, bowiem jedynie sześć państwowych szkół zawodowych otrzymało takie wyróżnienie - mówi Mariusz Cygnar, który funkcję rektora PWSZ pełni od 2015 roku. 

– Od ponad czterech lat w PWSZ działo się naprawdę dużo – mówi rektor. – To nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkim całej społeczności akademickiej, na czele ze studentami. W ostatnich latach uruchomiliśmy aż dziesięć nowych kierunków kształcenia, w tym pięć magisterskich. Spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów - dodaje. 

Zobacz także: PWSZ: Senat wziął pod lupę działalność uczelni. Jaką podjął uchwałę?

W najbliższym czasie sądeczan czeka jedna z największych inwestycji uczelni – budowa Instytutu Ekonomicznego, liczącego obecnie ponad tysiąc studentów. Budynek będzie mieścił się przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. - Budownictwo, architektura oraz automatyka i robotyka to kierunki kształcenia, o które ubiegają się maturzyści. W Instytucie Technicznym brakuje miejsca, aby umożliwić studentom kształcenie i rozwijanie swoich zainteresowań - wyjaśnia rektor. - Z tego względu konieczna jest rozbudowa laboratoriów i poszerzenie bazy lokalowej. Przygotowaliśmy stosowną koncepcję, a w najbliższym czasie będziemy starali się o projekt budowlany.

Jak dostosować kierunki do potrzeb maturzystów? Czy da się sprostać oczekiwaniom studentów? Szczegóły w rozmowie. 

[email protected], film: Krzysztof Stachura 







Dziękujemy za przesłanie błędu