Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
11/12/2019 - 08:10

Z Józefem Kaczmarczykiem o koncercie galowym Fundacji dra Masiora

Fundacja im. dra Jerzego Masiora ma już 15 lat. Z tej okazji prezes fundacji, Józef Kaczmarczyk, zaprasza na koncert galowy. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 17 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. W rozmowie Józef Kaczmarczyk opowiada przed jakimi wyzwaniami stanęła fundacja oraz jakie są jej cele i działania.

Józef Kaczmarczyk przypomina, że celem fundacji jest wspieranie artystycznie utalentowanej młodzieży. Formy pomocy są różne - od datków materialnych, poprzez dofinansowanie do wyjazdów na warsztaty artystyczne, pomoc w zakupie akcesoriów plastycznych, muzycznych itp. Chodzi też o promocję.

Najzdolniejsi dzięki fundacji mogą się zaprezentować szerszej publiczności podczas  gali związanej z wręczeniem nagrody im. dra Jerzego Masiora. Nagroda ta ma charakter pieniężny. Tym bardziej warto podkreślić, że zarówno zarząd fundacji, jak i organy fundacji, rada, komisja rewizyjna pracują non-profit, be żadnego wynagrodzenia. 

Zobacz też: Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Zgłoś autora i tytuł!

Pytany o to co uważa za najważniejszy sukces fundacji, Józef Kaczmarczyk mówi, że ich największym sukcesem jest sama młodzież i to, że dzięki nim wiele instytucji kultury zaczyna się bardziej interesować swoim uczniem lub podopiecznym. Młody artysta chce i powinien być przecież pokazywany, musi uczyć się kontaktu z publicznością. Jeszcze 15 lat temu, gdy zaczynali, to poza I LO praktycznie żadna z instytucji sądeckich tego nie robiła. To jest właśni ich sukces – że upowszechnili modę na chwalenie się młodymi talentami.  

Przez te wszystkie lata pojawiły się i problemy. - Trudności są po to, żeby je pokonywać - powiedział Józef Kaczmarczyk. Prezes fundacji zauważa, że zbyt rzadko uświadamiamy sobie – jako społeczeństwo - konieczność wspierania rozwoju kulturalnego i artystycznego. A przecież wysoka kultura bez naszej pomocy sama się nie obroni. 

d.kudyba@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu