Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/09/2019 - 09:40

11 pytań do… Pawła Motyki

Ile wiecie o Pawle Motyce, zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sprawdźcie, co odpowiedział na nasze 11 pytań.

1. Ulubione miejsce na Sądecczyźnie:

- To, gdzie mieszkam czyli Ptaszkowa…Póki co to jest tu ładnie i spokojnie. Z miejsca, gdzie mieszkam to prawie na wszystko patrzę z góry.

2. Ostatnio przeczytana książka:

-  Przewracając kartki czyli w sposób tradycyjny, przeczytałem książkę pt „Nic nie jest w porządku” autorstwa Krzesimira Dębskiego opowiadającej o zbrodni Wołyńskiej. Zaś nowocześnie posłuchałem audiobooka „Radiota czyli skąd biorą się Niedźwiedzie” autorstwa Marka Niedźwieckiego, który czyta sam autor.

3. Ostatnio obejrzany film:

- Dramat norweski „Utoya, 22 lipca” opowiadający o dniu 22 lipca 2011 roku, gdzie na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży.

4. Niespełnione jeszcze marzenie:

- W zasadzie nie mam takich. Czuje się spełniony i zadowolony z tego kim jestem i co w życiu osiągnąłem.

5. Najbardziej boję się:

- Boję się wielu rzeczy jak wszyscy, a szczególnie ludzi nazbyt uprzejmych w stosunku do mnie. Pozwala mi to z ostrożnością i wielką pokorą podchodzić do życia i wszystkiego tego co nas otacza. Staram się panować nad strachem.

6. Najradośniejsza chwila w życiu to:

- Jest ich kilka. Pierwsza to dzień mojego ślubu, którego data przypadkowo zbiegła się z uchwaleniem ustaw strażackich, które określiły poniekąd moje życie zawodowe. Czyli w jednym dniu ja i straż pożarna w Polsce wstąpiliśmy na nową drogę. Druga najradośniejsza chwila to narodziny syna,  a trzecia to zamieszkanie we własnym samodzielnie wybudowanym domu.

7. Wzór do naśladowania:

- Nie mam jednego wzoru do naśladowania. Bo nikt nie jest idealny i posiada zarówno zalety jak i wady. Od każdego staram się naśladować to co najlepsze. Czy mi się udaje to już inny problem.

8. Cecha, którą u siebie lubię, cecha, której nie lubię:

- Nie mam cech, które bym lubił u siebie. Wydaje mi się, że mam sumienie, które czasami mnie gryzie. Z reguły ciągle jestem z siebie niezadowolony i ciągle mi się wydaje, że to co robię można było zrobić lepiej. O cechach których nie lubię a właściwie o moich wadach, lepiej mogą powiedzieć moi najbliżsi oraz współpracownicy.

9. Znak zodiaku:

- Byk. Wszyscy, którzy mnie znają mówią, że moje usposobienie pasuje do tego znaku idealnie.

10. Gdybym wygrał/a milion złotych…

- Nie wygram…tak więc nie będę nic planował…. Gdyby jednak to się wydarzyło to  pewnie wygraną  gdzieś bezpiecznie bym ulokował…bo nie należę do osób zbytnio rozrzutnych

11. Najlepiej odpoczywam przy…

- Dobrej muzyce w swoim domu w otoczeniu najbliższych lub na samotnych spacerach w pobliskich lasach. Podczas tych spacerów  wiele rzeczy spokojnie  mogę przemyśleć i przeanalizować...co sprawia, że pomimo wysiłku fizycznego czuję się wypoczęty.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu