Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/08/2021 - 10:50

18-letnia Wiktoria Tracz zadebiutowała na czerwonym dywanie

Sądeczanka, 18-letnia Wiktoria Tracz występuje na muzycznych scenach świata i nagrywa utwory, które mają tysiące odtworzeń. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczęszcza do prestiżowej szkoły. Na początku 2021 wydała utwór „Scars”, który cieszy się dużą popularnością na YouTube, a w sierpniu dzięki filmowi "Out the box" zadebiutowała w kinie i na „czerwonym dywanie”.

Viki, co to jest za projekt "Out the box”, w który się zaangażowałaś?
- "Out the box” stworzony został przez Breaking Convention, organizację wspierającą młodych artystów. Spośród wielu kandydatów, wyłoniono dwanaście osób, które wspólnie wymyśliły ideę, nad którą pracowały.

I co wymyśliliście?|
- Krótkometrażowy film o przeżyciach młodych ludzi podczas pandemii, przedstawiliśmy pozytywy i negatywy lockdown-u. Stworzyliśmy również kilka piosenek, napisanych specjalnie do tego filmu. Część osób pracowało głównie nad filmem, a część nad muzyką. Ja, wiadomo bardziej skupiłam się na części muzycznej i piosenkach, które napisałam we współpracy z innymi młodymi artystami. Zostały one wykorzystane w filmie.

Zobacz też: Wiktoria Tracz: kocham być na scenie, każdy występ daje mi kopa


Długo pracowaliście nad "Out the box"?
- Na planowanie i stworzenie materiału mieliśmy 12 tygodni, więc niewiele czasu na to, co osiągnęliśmy. To był naprawdę fajny i ciekawy projekt, w którym mogłam zrobić coś więcej, jak tylko wystąpić w filmie.

I w końcu premiera oraz czerwony dywan…
- Mieliśmy okazję urządzić premierę filmu i naszych muzycznych twórczości w ekskluzywnym kinie „Everyman Cinema” w Broadgate. Na premierze, 25 sierpnia rozłożono przed nami czerwony dywan, atmosfera była niesamowita. Było nam przyjemnie, gdyż wszystkie bilety zostały wyprzedane dzień przed premierą. Miałam okazję zaśpiewać własną piosenkę „Scars” na rozpoczęcie wydarzenia. Fajnie było zobaczyć i usłyszeć siebie na wielkim ekranie kinowym i jeszcze zaśpiewać na żywo. W ramach projektu Arena 02 w Londynie zaprosiła nas, młodych artystów, na koncert Burna Boy, udostępniając nam jedną z loży vipów. Koncert odbył się w piątek, 27 sierpnia.

Dziękuję za rozmowę, Małgorzata Kareńska fot. arch. Wiktoria Tracz, plakat. Dziękujemy za przesłanie błędu