Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
10/01/2020 - 07:30

28. finał WOŚP. W tym roku przeżyjemy coś wyjątkowego!

Statek WOŚP dopływa już do Nowego Sącza. W niedzielę 12 stycznia 2020 roku już po raz 28 zagra największa orkiestra świata. Przygotowania do wydarzenia na Sądecczyźnie trwają od kilku tygodni, a czasu do wielkiego finału jest coraz mniej. Przedstawiciele sądeckiego sztabu WOŚP opowiadają "Sądeczaninowi" o kulisach WOŚP.

Dziś w studio Sądeczanina mamy przyjemność gościć przedstawicieli sądeckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Kamilę Wnęk Jakuba Bocheńskiego. Rozmawiamy o przygotowaniach do 28 finału WOŚP, a także o tym, jakie niespodzianki dla sądeczan przygotowali organizatorzy.

- Finał wystartuje na sądeckim rynku w niedzielę o godzinie 13. Będziemy grać do późnych godzin wieczornych, a po koncercie - jak co roku - można spodziewać się ,,światełka do nieba". Tegoroczny program na niedzielę jest bardzo rozbudowany. W organizację wydarzenia włączyło się wielu sponsorów, dzięki którym nasze licytacje są naprawdę atrakcyjne. Dla fanów piłki nożnej mamy koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego - wyjaśnia Kamila Wnęk. 

Czytaj też: w akcji Serce-Sercu 2019 zebraliśmy 25 ton żywności i rozdaliśmy 1650 paczek potrzebujacym

- W tegoroczny finał zaangażowało się ponad stu wolontariuszy. Zgłoszenia wciąż do nas docierają, jednak rejestracja zakończyła się 13 grudnia. Zainteresowanie niesieniem pomocy potrzebującym jest ogromne. W dalszym ciągu można przekazywać przedmioty na organizowane przez nas licytacje. W niedzielę przewidujemy dla mieszkańców Sądecczyzny wiele atrakcji. Na scenie zagrają m.in. Kruca Banda, The Freedom Band oraz Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers. Będzie się działo! - informuje "Sądeczanina" Jakub Bocheński.

Sądecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie czuwał nad przebiegiem całego wydarzenia oraz koordynował pracę wolontariuszy. Tuż po wielkim finale WOŚP okaże się, czy po raz kolejny pobiliśmy rekord. Datki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Warto pomagać! 

k.kos@sadeczanin.info, fot. WOŚP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu