Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
19/07/2022 - 20:30

Aleksandra Klepaczka: to ogromny zaszczyt otrzymać koronę Miss Polski 2022

Aleksandra Klepaczka została Miss Polski 2022. 17 lipca w Nowym Sączu zdobyła koronę i tytuł najpiękniejszej Polki. Przez rok panowania będzie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej. Czym się zajmuje i jakie ma zainteresowania, opowiedziała w rozmowie z portalem Sądeczanin.info.

Olu, zostałaś najpiękniejszą kobietą w Polsce, widzę łzy wzruszenia w oczach..

- Nie wiem, co mam powiedzieć, absolutnie się tego nie spodziewałam. Jeszcze przez jakiś czas powoli będzie to do mnie docierać. Jestem mega wzruszona, stąd te łzy w oczach.

Jestem bardzo wdzięczna za takie wyróżnienie, to ogromny zaszczyt otrzymać koronę i ten tytuł. Wiem, że będzie to intensywny rok, który postaram się jak najlepiej wykorzystać.

czytaj też: Miss Polski 2022 została 22-letnia Ola Klepaczka z Bukowca. Była najpiękniejsza  

Czym się zajmujesz i jakie masz zainteresowania? 

-Mam 22 lata, w sierpniu skończę 23. Pochodzę z Bukowca, małej miejscowości koło Łodzi. Studiuję na Politechnice Łódzkiej, kierunek inżynieria zarządzania. Właśnie napisałam swoją pracę inżynierską, którą mam nadzieję, we wrześniu obronię i będę już panią inżynier. Ukończyłam też Państwową Szkołę Muzyczną, gram na skrzypcach, gitarze, a więc tych zainteresowań jest wiele.

Kto cię zachęcił do udziału w castingu na Miss Polski 2022?

-Nikt, to była tylko i wyłącznie moja decyzja. Wiedziałam, że właśnie teraz jest mój czas. Odpowiedni czas na startowanie w konkursie, dlatego spróbowałam. I się udało...

Miałaś wcześniej doświadczenie w modelingu?

- Trzy lata temu brałam udział w konkursie regionalnym, ale takiego stricte doświadczenia w modelingu jeszcze nie miałam.

Jak ci się podoba Małopolska?

-Jest przepiękna, w Małopolsce spędziłam z innymi finalistkami kilka tygodni na zgrupowaniu. Wcześniej nie miałam okazji być tutaj, ale na pewno wrócę w te strony.

Dziękuję za rozmowę. Małgorzata Kareńska fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu