Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
05/11/2018 - 07:25

Co powie Ryba? Nowy burmistrz Krynicy już szykuje sie do władzy.

Do trzech razy sztuka? Związany z Prawem i Sprawiedliwością Piotr Ryba, po raz trzeci wystartował w wyborach samorządowych do fotela burmistrza Krynicy. I udało się. Zdetronizował Dariusza Reśkę. - Zwycięstwa nie zamierzam celebrować - mówi Ryba - i z miejsca zapowiada zrobienie bilansu otwarcia.

Piotr Ryba otrzymał 55,84 procent  głosów, a Dariusz Reśko, który po dwóch kadencjach żegna się z urzędem  44,16 procent. Nowy burmistrz  uzdrowiska ma 39 lat. Z wykształcenia jest  prawnikiem. Piastuje funkcję prezesa Krynickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zaraz po ogłoszeniu wyników, na gorąco, w rozmowie z "Sądeczaninem" komentuje swoją wygraną.

Ten werdykt wyborców przyjmuję z wielką pokorą. Mam zamiar ciężko pracować i zrobić wszystko, żeby mieszkańcy gminy się na mnie nie zawiedli. Wiem, że czeka mnie dużo pracy. Wiem jak kuleją inwestycje, bo jak dotąd w Krynicy było  więcej propagandy niż realnego działania. Konieczne są zmiany.

Od czego pan zacznie?
- Przede wszystkim należy zrobić audyt wszystkich kosztów i wydatków, co wychodzi na plus, a na co na minus, w co należy inwestować, a czego się należy wystrzegać. Swoje rządy zacznę od solidnego bilansu otwarcia.

Jak pan widzi swoją współpracę z uzdrowiskową spółką?
- Uzdrowisko i gmina są na siebie skazane. Nie ma tu mowy o niezdrowej konkurencji. Konieczna jest dobra współpraca, która przyniesie owoce obu stronom?

Dzięki Forum Ekonomicznemu, Krynica zyskała miano polskiego Davos. Nazwa z zadęciem, tyle tylko, że ta największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja ciągle skazana jest na budowanie co roku pawilonów na deptaku. Ma pan pomysł na to, żeby to zmienić?
- Zrobimy wszystko, żeby Forum Ekonomiczne było z jednej strony jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i turystów uzdrowiska, z drugiej, żeby było mogło nadal przynosić chlubę Krynicy.

Od lat mówi się o budowie w Krynicy profesjonalnego centrum kongresowego, gdzie mogłoby się odbywać Forum Ekonomiczne i inne wielkie imprezy. Ale na mówieniu się kończy.
- Niestety,  jeszcze obecny burmistrz Dariusz Reśko, sprzedał najlepszą działkę pod kinem Jaworzyna, gdzie jak się okazuje zostanie wybudowany hotel. Przegłosowali to radni na ostatniej sesji.

To znaczy, że nadzieje na budowę kongresowego centrum zostały pogrzebane?
- Nie mamy działki, na której można byłoby wybudować tego typu, odpowiednio duży obiekt, przez co mamy trochę związane ręce.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu