Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
23/10/2020 - 13:45

Jak poseł Jan Duda z PiS komentuje wyrok Trybunału w sprawie aborcji

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek o uznanie ich za niezgodne z prawem złożyła w grudniu ubiegłego do TK grupa posłów PiS. W śród nich był sądecki parlamentarzysta poseł Jan Duda.

Poseł Jan Duda znalazł się wśród 119 posłów z klubów PiS, Konfederacji i PSL-Kukiz, którzy podpisali się pod złożonym w Trybunale Konstytucyjnym wnioskiem o zbadanie, czy przepisy dotyczące aborcji ze względu na ciężkie wady płodu są zgodne z konstytucją.

Zobacz także: Jakub Bocheński z Lewicy mówi o skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Dla sądeckiego parlamentarzysty z ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego wyrok Trybunału Konstytucyjnego, to przypieczętowanie walki o prawo do życia.   

Zobacz także: Konfederacja cieszy się z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale ma zastrzeżenia

- To oczywiste, że takiego rozstrzygnięcia oczekiwałem – mówi poseł Duda. - Skoro Konstytucja gwarantuje nam ochronę życia, skoro wcześniej Trybunał pod przewodnictwem profesora Andrzeja Zolla orzekł, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, było dla mnie oczywiste, że sędziowie  pójdą w kierunku orzeczenia zgodnego z treścią polskiej ustawy zasadniczej. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu