Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
22/12/2020 - 11:25

Nadzwyczajni: Gabriela Michalik, anioł stróż ze Szlachetnej Paczki

W liście „Nadzwyczajnych” czytelnicy „Sądeczanina” wskazują osoby, które dobrym gestem lub słowem sprawiły, że poprzedni rok był lepszy. Gabriela Michalik, wolontariuszka Szlachetnej Paczki to jedna z nadzwyczajnych sądeczanek. Dzięki jej pomocy ponad siedemdziesięcioletni pan Marian Zając z Lipnicy ma dach nad głową.

Fot. GM

Gabriela Michalik na co dzień mieszka w Jasiennej w gminie Korzenna. Od czterech lat działa jako wolontariuszka Szlachetnej Paczki. - Zainspirowali mnie moi znajomi, którzy brali udział w tej akcji. W pierwszym roku dowiedziałam się jak to funkcjonuje, w jaki sposób można pomagać ludziom – mówi 32-letnia Gabrysia Michalik.

Jak przyznaje, najbardziej wymagającą częścią procesu wspierania rodzin jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego wolontariusze weryfikują problemy i potrzeby rodziny, zadając im bezpośrednie pytania. Jakie momenty są za to najpiękniejsze w działalności wolontariusza? - Te dni kiedy możemy przyjechać do rodziny i obdarować ich paczkami. Zdecydowanie najpiękniejsze jest obserwowanie jak zmienia się codzienność drugiej osoby – podkreśla Gabriela Michalik.

Fot. GM

Wolontariuszka zaangażowała się w pomoc dla pana Mariana Zająca z Lipnicy Wielkiej. 73-letni pan Marian miał sporo problemy ze zdrowiem, a jego dom praktycznie się rozpadał. Gabriela Michalik zwróciła się również do portalu „Sądeczanin” o pomoc w wyremontowaniu domu.

Czytaj więcej: Jesteście wspaniali! Dzięki wam marzenie pana Mariana Zająca spełni się [FILM]

Wspólnie założyliśmy zrzutkę dla pana Mariana, gdzie udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu pani Gabrieli, która rozsyłała pisma do sponsorów udało się wyremontować dom pana Mariana i spełnić jego marzenie o spokojnej starości w godnych warunkach. Gabriela Michalik zachwyciła sądeczan swoją postawą i tym, ile czasu i pracy włożyła, aby zapewnić panu Marianowi lepsze warunki mieszkalne. Jak czytamy w zgłoszeniu, pani Gabrysia wciąż odwiedza starszego mieszkańca Lipnicy Wielkiej i jest jego „aniołem stróżem”.

- Chciałam podkreślić, że w naszych akcjach nie ma pojedynczych starań. Dzielimy się pomysłami, następnie zadaniami i tylko w taki sposób realizujemy nasze działania. Jeśli udaje się nam kogoś wspomóc, to stoi za tym zawsze cała nasza drużyna. Moi przyjaciele to przecudowne osoby na które zawsze można liczyć. Razem motywujemy się, wspieramy się i idziemy do przodu - mówi "Nadzwyczajna" wolonatriuszka.

Fot. GM

Wy również możecie wskazać, kto waszym zdaniem zasługuje na miano „Nadzwyczajnego”. Wciąż czekamy na wasze zgłoszenia i dziękujemy za te, które już do nas przesłaliście. Czytaj więcej o akcji: „Nadzwyczajni”: ci, który zachwycili nas swoją postawą. Zgłoś kandydata

Aby zgłosić swojego kandydata wystarczy uzupełnić krótki formularz dostępny TUTAJ. Sylwetki osób, które inspirują Sądeczan swoimi działaniami i dobrocią będziemy publikować na portalu. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Gabriela Michalik)Dziękujemy za przesłanie błędu