Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
10/09/2020 - 17:00

Sądecki Bartnik robi w Stróżach miód z pokrzywą i szpinakiem

Miód z maliną, mango czy sokiem z limonki to ciekawe rozwiązanie dla smakoszy. Ale miód z pokrzywą i szpinakiem brzmi zupełnie obłędnie. Takie łakocie przygotował Sądecki Bartnik, producent miodu z naszego regionu.

Czytaj również: Sądecki Bartnik kontra koronawirus. Niezwykłe właściwości miodu i propolisu

Nowa seria Cud Miód to kremowane miody wielokwiatowe z dodatkiem liofilizowanych owoców. Czy takie nowości urzekły podniebienie klientów? Bo wydaje się, że klasyczny miód wielokwiatowy odejdzie do lamusa, kiedy obok na półce stoją piękne, kolorowe słoiki z kremowanymi miodami. O fenomenie nowej serii Cud Miód rozmawiamy z Krzysztofem Kasztelewiczem, współwłaścicielem gospodarstwa pasiecznego Sądecki Bartnik.

Skąd coraz większa popularność różnych wariantów miodów smakowych?
- Na rynku rośnie zapotrzebowanie na żywność z kategorii superfood, czyli taką, która ma pozytywny wpływ na zdrowie naszego organizmu i często łączy w jednym produkcie kilka składników. Takie produkty pojawiły się już na rynku europejskim, a na naszym polskim były jeszcze mało dostępne, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić miody z serii Cud Miód do oferty Sądeckiego Bartnika.

Jak wasi klienci zareagowali na tego typu produkty?
- Pozytywnie. Klient musi najpierw zasmakować, a kiedy już spróbuje, szybko przekonuje się do miodów kremowanych. Niestety, epidemia koronawirusa spowodowała, że w niektórych kanałach dystrybucji trudno było wprowadzić nowości. Ale udało się i dzisiaj jesteśmy zadowoleni z przyjęcia produktu przez klientów.

W takim słoiczku można wyczuć nutę miodu, czy pokrzywa i szpinak grają tam pierwsze skrzypce?
- Cud Miód łączy smak owoców i miodu. Miód jest tam składnikiem przeważającym, z drugiej strony truskawka czy malina są bardzo intensywne i ich smak również jest wyczuwalny. Udało się nam zachować harmonię pomiędzy tymi dwoma składnikami.

Jak produkuje się miody smakowe?
- Zależało nam na wysokiej jakości produktów, dlatego bazujemy na owocach liofilizowanych, które dodajemy do miodu kremowanego. Dzięki temu uzyskuje on ładny kolor i odpowiednią konsystencję. Równocześnie zachowany jest smak i zapach tego owocu, który został dołożony do miodu.

Czy miody smakowe mają szansę wyprzeć tradycyjne miody?
- Miody w tradycyjnej postaci zdecydowanie będą dominowały. Pojawia się jednak coraz więcej osób, które poszukują nowych smaków i do nich właśnie skierowane są te produkty. Kolejną ważną grupą konsumentów są nasi najmłodsi klienci – dzieci i młodzież. Mogą zacząć dzień zdrowym posiłkiem, na przykład kromką chleba z miodem Cud Miód, który będzie ciekawy smakowo i zdrowy.

Rozmawiała: Sylwia Siwulska, fot. Sądecki Bartnik.

Artykuł sponsorowany







Dziękujemy za przesłanie błędu