Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
13/03/2023 - 14:50

Sołtys Grzegorz Karakuła: no, kto to zrobi lepiej niż sołtysi?

O Stowarzyszeniu Sołtysów Ziemi Sądeckiej i dodatkach emerytalnych dla sołtysów rozmawiamy z Grzegorzem Karakułą, sołtysem Florynki.

Grzegorz Karakuła, sołtys Florynki

- Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej to organizacja bardzo nam potrzebna - mówi Grzegorz Karakła, sołtys wsi Florynka. - Przede wszystkim dlatego, że działa na rzecz rozwoju całego regionu sądeckiego. Dba także o sołtysów, najlepszy dowód, że właśnie podczas naszego zjazdu w Krużlowej Niżnej marszałak Ryszard Terlecki otrzymał apel o wprowadzenie specjalnego świadczenia w formie przysługującego za wysługę lat dodatku do emerytury dla osób pełniących funkcję sołtysa. Dodatki mają strażacy z OSP, dla nas też byłyby wskazane. Czy to się uda poczekamy, zobaczymy.

- Sołtysi zrzeszeni w stowarzyszeniu mocno angażują się w inicjatywy ważne dla regionu, zbieraliśmy podpisy pod apelem o powrót wojska na Sądecczyznę, co przypominał dziś prezes Berdychowski, czy ostatnio w sprawie oczyszczenia Jeziora Rożnowskiego. Bo kto się tym zajmie lepiej niż sołtysi? Dużo robimy, dlatego członków stowarzeszenia przybywa z każdym rokiem - dodaje Grzegorz Karakuła. ([email protected]) Fot. TKDziękujemy za przesłanie błędu