Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
19/07/2022 - 19:30

TOP 24 Miss Polski 2022, Oliwia i Gabriela są piękne, mądre i wykształcone

Dostanie się do finału TOP24 Miss Polski 2022 to wielkie wyróżnienie i sukces. Dziewczyny musiały przejść wiele etapów i pokonać setki innych kandydatek. "Sądeczanin" rozmawiał z finalistkami: 19-letnią Oliwią Nawrot z Miami na Florydzie oraz 22-letnią Gabrielą Chojnowską z Nowego Sącza.

Oliwio, czym był dla ciebie udział w wyborach Miss Polski? 
- Wyzwaniem, któremu wszystkie musiałyśmy sprostać, np. nauczyć się chodzić w butach na obcasach po wybiegu, a do tego tańczyć jeszcze w tych szpikach czy opanować stres przed galą finałową. Ale bardzo, bardzo się cieszę, że mogłam zdobyć kolejne życiowe doświadczenie.

Gabrysiu, czego dziewczyny uczyły się na zgrupowaniu?
- Przede wszystkim punktualności, bycia zawsze gotową do działania, żeby nie narzekać i nie marudzić. A także pracy z kamerą, z aparatem, gdyż dla niektórych z nas to był taki pierwszy raz. Dla mnie osobiście czas spędzony na zgrupowaniu to była przecudna przygoda. Poznałam wiele wspaniałych dziewczyn, przepięknych kobiet, więc na pewno zgrupowanie będę długo i bardzo dobrze wspominać.

Oliwio, pójdziesz dalej drogą modelingu?
- Skoncentruję się na studiach, bo w przyszłości zamierzam zostać lekarzem. Chcę być pediatrą, gdyż uwielbiam pracę z dziećmi. Ale, co się wydarzy w życiu, nie wiadomo. 

A ty, Gabrysiu?
- Również skupię się na studiach, studiuję stomatologię. Rozpoczęłam studia na uczelni w Ukrainiew Iwano-Frankiwsku. Jednak w pierwszym dniu wojny zostałam zmuszona do opuszczenia tego kraju. Aktualnie jestem w trakcie przenosin na polską uczelnię medyczną, najprawdopodobniej będzie to Poznań. Aczkolwiek modeling, bardzo bym chciała, aby mi w życiu towarzyszył.

Czego najpiękniejsze Polki życzą innym Polkom?
- Żeby w siebie wierzyły, bo to jest najważniejsza rzecz. Jeśli nie wierzysz, dużo możliwości cię ominie. Żeby nie poddawać się. Przede wszystkim, aby dawać pewność innym kobietom. Żeby każda z nas czuła się przepięknie, a przede wszystkim, aby kobiety siebie nawzajem wspierały.

Chciałybyście kogoś pozdrowić? 
Oliwia: Urodziłam się w Krakowie, wyjechałam z Polski mając trzy lata. Każde wakacje spędzam w Małopolsce. Chciałam więc najbardziej pozdrowić rodzinę, która przyjechała do Nowego Sącza ze mną, aby mi kibicować. 
Gabriela: A ja rodziców, którzy niestety nie mogli być w amfiteatrze ze mną. Ale wiem, że oglądali przekaz telewizyjny i wspierali mnie z całego serca. 

Dziękuję za rozmowę. Małgorzata Kareńska fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu