Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
15/03/2023 - 22:00

Wiktoria Tracz z Nowego Sącza zaśpiewała podczas pokazu mody w Paryżu

Wiktoria Tracz z Nowego Sącza miała piętnaście lat, gdy wystąpiła w programie The Voice Kids. Teraz jako dwudziestoletnia kobieta rozwija swoją karierę w Londynie, gdzie mieszka od kilku lat. Ale koncertuje nie tylko w Wielkiej Brytanii, w marcu młoda wokalistka zaśpiewała podczas pokazu mody w Paryżu.

Wiktoria, jak trafiłaś na pokaz mody do Paryża? 
- Najpierw zaproszono mnie na pokaz mody w Londynie dla projektantki Samina Mughal. Mój występ bardzo się jej spodobał, dlatego zaprosiła mnie do Paryża. Było to bardzo spontaniczne! Ogromnie się cieszę, że mogłam zaprezentować własne piosenki na wybiegu nad Sekwaną. 

Co nowego u Ciebie, jeśli chodzi o płyty, piosenki, teledyski? 
- Ostatnio bardzo dużo się u mnie dzieje! Koncertowałam sporo w Londynie, gdzie mieszkam od 2016 roku. Nagrałam dużo nowych utworów, między innymi piosenkę Lone Wolf z Mushbeat, która miała premierę w lutym tego roku.

Szykuję też coś wyjątkowego. Nowy singiel planuję nagrać w maju, w stylu Drum & Bass. Nie mogę się już doczekać, żeby wszyscy zobaczyli mnie w takiej odsłonie.

W Polsce skończyłaś szkołę średnią, i co dalej?
- W 2020 roku ukończyłam The BRIT School, obecnie kończę licencjat na uczelni muzycznej ICMP w Londynie. W planach mam też zrobienie magistra, dlatego kolejny rok będę zagłębiać się w kierunek przemysłu muzycznego. Wykształcenie jest dla mnie ważne, jednak nie przeszkadza mi w rozwijaniu mojej kariery muzycznej! 

Link do najnowszej piosenki z teledyskiem Wiktorii: https://m.youtube.com/watch?v=BpjSqnrg7ag

Twoja młodsza siostra jest niesamowicie do Ciebie podobna, gdy byłaś w jej wieku. Też śpiewa?
- Ada jest bardzo mądrym i utalentowanym dzieckiem! Świetnie radzi sobie zarówno w szkole, jak i na scenie. Śpiewa, tańczy i gra w teatrze. Podkłada brytyjski dubbing w bajce na Netflix Mighty Express w postaci Sneaky Stella.

Od czasu do czasu łączymy też siły i występuje, tańczy że mną na scenie! Jest świetna w tym co robi. Napewno będziemy ją wspierać tak, jak ja miałam szansę rozwijać się, gdy byłam w jej wieku. 

Kiedy wystąpisz z koncertem w Nowym Sączu? Czekamy niecierpliwie, gdyż słuchanie Ciebie w internecie to nie to samo, co na żywo. 
- Bardzo chciałabym odwiedzić rodzinne miasto i wystąpić z koncertem! Z niecierpliwością czekam, aby następne koncerty odbyły się w Polsce. 
Dziękuję za rozmowę, Małgorzata Kareńska fot. prywatne archiwum Wiktorii Tracz. Dziękujemy za przesłanie błędu