Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
07/01/2019 - 16:00

Wojciech Piech: Nie jestem człowiekiem przypadkowym

Wojciech Piech, były wiceprezydent Nowego Sącza, a obecnie radny miasta został sekretarzem Województwa Małopolskiego. Dzisiaj objął tę funkcję.

Wojciech Piech zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Szczepanika, który z dniem 31 grudnia ubiegłego roku zrezygnował z tej funkcji.

Radny Nowego Sącza, jak już pisaliśmy, wygrał konkurs na to stanowisko

- Jest to dla mnie bardzo duże wyzwanie i powód do satysfakcji – powiedział portalowi Sądeczanin.info, nowy sekretarz Województwa Małopolskiego. – Cieszę się, że wygrałem konkurs i z tego, że Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował się na podjęcie ze mną współpracy. Obiecuję sądeczanom, że włożę w tę pracę całe serce, jeśli chodzi o rozwój całej Małopolski, jak i Sądecczyzny. Będę dawał tego dowody. Jest to duża szansa dla całego regionu i powinniśmy ją wykorzystać. W tych kategoriach to oceniam.

Wojciech Piech od kilku tygodni piastuje również mandat radnego Nowego Sącza. W jego przypadku nie ma sytuacji kolizyjnej i nowy sekretarz Województwa Małopolskiego nie musi się zrzekać mandatu. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Marty Poremby, nowej dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Wojciech Piech jest drugą osobą z Sądecczyzny, która będzie pracowała w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Z Sądecczyzny pochodzi marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Warto też wspomnieć, że nasz region ma też kilku radnych w Sejmiku Województwa Małopolskiego: Martę Mordarską, Patryka Wichra i Piotra Lachowicza. Czy tak silna reprezentacja osób z Sądecczyzny przełoży się chociażby na lepsze lobbowanie na rzecz tego regionu?

- Wszyscy mamy taką nadzieję – stwierdza nowy sekretarz Województwa Małopolskiego. – W Nowym Sączu, albo na Sądecczyźnie mieszkamy. Kochamy ten region i z nim się utożsamiamy.

Wojciech Piech jest doświadczonym samorządowcem. W samorządzie pracuje już 23 lata.

- Nie jestem człowiekiem znikąd – mówi. – Dałem się poznać w różnych publicznych rolach. Przypomnę, że byłem sekretarzem miasta Nowego Sącza w latach 1996 – 2003. Potem, przez dziewięć lat byłem odpowiednio najpierw pełnomocnikiem ds. systemu zarządzania jakością w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu, pełnomocnikiem ds. wdrażania systemu ISO. Byłem także pełnomocnikiem ds. zarządzania strategicznego i współautorem strategii Nowego Sącza. Ostatnie trzy lata byłem wiceprezydentem miasta Nowego Sącza. Nie jestem osobą przypadkową. Posiadam doświadczenie i swój dorobek zawodowy.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu