Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
15/05/2021 - 06:00

Z Wiktorią Tracz, rozmawiamy o premierze utworu i teledysku "Talk too much"

Znana z muzycznego show The Voice Kids Wiktoria Tracz dalej się rozwija. „Talk too much” jest nowym utworem 18-letniej sądeckiej wokalistki, mieszkającej i uczącej się w Anglii. To już jej druga w tym roku piosenka, pierwsza „Scars”, która cieszy się dużą popularnością na YouTube, miała premierę w styczniu.

Znana z pierwszej edycji The Voice Kids Wiktoria Tracz, wokalistka z Nowego Sącza, występuje na muzycznych scenach całego świata i nagrywa utwory, które mają tysiące odtworzeń. Uczęszcza do prestiżowej szkoły w Londynie. W styczniu 2021 wydała utwór „Scars”, który cieszy się dużą popularnością na YouTube, 12 maja premierę miał kolejny utwór i teledysk „Talk too much”.  

Wiktoria, idziesz jak burza. "Talk too much” to już twój drugi utwór w tym roku…
- Moja nowa piosenka i teledysk do niej miały premierę we środę, 12 maja. To energetyczny utwór w stylu UK garage. Tekst jest bardzo feministyczny, mówi o odwadze i pewności siebie. My kobiety nadal musimy trzymać się razem i trochę porządzić.

Jak powstawał teledysk?
- Narodził się przed końcem procesu produkcji piosenki. Zdecydowałam, że i ja w nim wystąpię. Poprzez stroje chciałam pokazać znaczenie tekstu, dlatego wystąpiłyśmy w żakietach, body z kołnierzykami. Czyli w tym, co kojarzy się ze stereotypowym obrazem kobiety. Oczywiście wcześniej miałyśmy próby z tancerkami i choreografką. Czasami improwizowałyśmy, ale efekt wyszedł super, nawet lepiej niż myślałam. 

                                

Gdzie można obejrzeć i posłuchać „Talk too much”?
- Utwór, wraz z wystrzałowym teledyskiem można oglądać na YouTube, a samą piosenkę słuchać na wszystkich platformach streamingowych.

Jakie masz najbliższe muzyczne plany?
- Jest ich coraz więcej na najbliższe miesiące. Przez cały czas przygotowuje nowy materiał, wiec można się spodziewać nowości. Mam też kilka występów zaplanowanych tutaj w Londynie, więc cieszę się, że w końcu będę mogła powrócić na scenę.

Odwiedzisz w wakacje Sądecczyznę?
- Do Polski na pewno przyjadę, jak tylko będę mogła. Przez pandemię nie mogłam tego robić tak często, jakbym chciała.

A co z nauką? Kontynuujesz ją w Anglii? 
- Maturę zdałam w ubiegłym roku, a obecnie już mogę powiedzieć, że ukończyłam pierwszy rok uniwersytetu na kursie Popular Music Performance w ICMP w Londynie.

Dziękuję za rozmowę, Małgorzata KareńskaDziękujemy za przesłanie błędu