Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
13/05/2019 - 21:05

Sądeckie Młode Talenty: Krystian Gizicki kocha muzykę! Z wzajemnością

Krystian Gizicki z Nowego Sącza udział w półfinałach szóstej edycji Sądeckich Młodych Talentów wywalczył brawurowym wykonaniem piosenki „Gdybym był bogaty" z musicalu "Skrzypek na dachu". Przekonał jury, że jego prawdziwym bogactwem jest talent. Czy znajdzie to przełożenie w finałowym głosowaniu?

- Śpiewam od małego dziecka. Rodzice się śmieją, że zacząłem śpiewać jak tylko zacząłem mówić. Lubię słuchać wszystkiego, co mi wpadnie w ucho – mówi o sobie Krystian Gizicki dodając, że najczęściej słucha piosenek zespołu Feel. Choć swojego faworyta – tego jedynego – nie potrafi wskazać.

O rozwój muzyczny chłopca dbają instruktorzy Dorota Szymbara i Leszek Zygmunt z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Krystian uczestniczył w bardzo wielu festiwalach zajmując na nich czołowe miejsca. Po zajęciu pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „Skowroneczek”  zapewnił sobie udział Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz” w Italii gdzie również wywalczył sobie pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności. W Nowym Targu na Międzynarodowym Festiwalu „Intershow”  zdobył trzecie miejsce. Na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd w Będzinie – drugie miejsce a na festiwalu MAYFLOWER – wyróżnienie za piosenkę „Seasons In The Sun” .

Zobacz też:  Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

Oprócz międzynarodowych były też festiwale ogólnopolskie np. w Radomiu „Rytm I Melodia” - piosenki M. Jeżowskiej, „Debiuty” w Krakowie oraz  „Kruszwicka Nuta” w Kruszwicy a Krystian już przygotowuje się do kolejnych występów.
- W konkursie Sądeckie Młode Talenty występuję już trzeci czy czwarty raz i jest to dla mnie niewiarygodne przeżycie ponieważ co roku poziom się podwyższa a jury jest bardzo profesjonalne i jeśli coś nie wyszło w jednym roku, staram się to w następnym poprawić – mówi z przekonaniem.
Czym jeszcze lubi się zajmować? – Hohoho, jest tego trochę. Lubię pływać, grać na bębnach i na pianinie, jeździć na rowerze i hulajnodze. Ale główną częścią mojego życia jest muzyka – odpowiada 11-latek, który na co dzień jest uczniem SP nr 18 w Nowym Sączu.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Krystiana Gizickiego wyślij sms o treści TALENT.7 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu