Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
24/03/2018 - 18:10

Nagrywaliśmy Sądeckie Młode Talenty! Cała sobota z kamerami i światłami sceny [ZDJĘCIA]

Wybrani przez jury młodzi ludzie uczestniczący w konkursie Sądeckie Młode Talenty kręcili w sobotę od rana swoje teledyski. Dla niektórych to pierwsza taka przygoda i pierwsze profesjonalne nagrania. Jak to wyglądało zza kulis?

Zobacz też: Koniec castingów w konkursie Sądeckie Młode Talenty. A dalej jeszcze ciekawiej!

25 laureatów wybranych przez jury w trakcie trzydniowego castingu miało w sobotę okazję nagrać swój filmowy materiał promocyjny. Przypomnijmy na castingach pojawiło się aż 149 osób. Prawdziwy teledysk. Większość z nich przyszła z kimś bliskim, przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami. Części towarzyszyli ich nauczyciele wokalu. Przed aulą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, w kulisach było naprawdę gorąco. Był czas na przebranie się, poprawę stroju, dopracowanie makijażu i instrumentów. W ruch poszły rekwizyty. Było rozśpiewanie i przygrywki.

- Wspieramy córkę nieustannie. Widzimy, że to jej pasja. Czy były u nas w rodzinie talenty muzyczne? Ja trochę grałem w młodości, ale to była zabawa, dziadek grał na skrzypcach. Teraz raczej pełnię rolę organizatora w trakcie wyjazdów i występów niż muzycznego mentora. Czy zostanę menadżerem córki? Nie, chociaż wiem jakbym to zrobił. Ale nie, bo to by była moja droga a córka chce, musi iść własną. I jeśli nawet będzie to zła droga, to każdy krok będzie jej decyzją – mówił  tata Ani Szlagowskiej z Nowego Sącza nie kryjąc dumy z jej talentu i zaangażowania.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Pierwszy dzień przesłuchań, siedziba Fundacji Sądeckiej drżała w posadach. Jest moc! [WIDEO]

Ania nagrywa już swoje utwory w studio, ale umieszcza je jedynie na youtube. – Takiego prawdziwego teledysku jeszcze nie nagrywałam – śmiała się pełna gotowości do wyjścia na scenę.

Nasza najmłodsza bohaterka dzisiejszych nagrań siedmioletnia Emilka Pajor na nagranie przyszła z mamą, ale już po chwili dołączyła do niej jej nauczycielka śpiewu. Wszystkie razem raz jeszcze ćwiczyły występ, tak by dziewczynka nie zapomniała śpiewając o choreografii. I właśnie ta najmłodsza wokalistka spotkała się z najcieplejszym przyjęciem ze strony ekipy nagraniowej a przede wszystkim swoich starszych konkurentów. Choć przy atmosferze, która panowała na sali można mówić raczej o wielkim, wspólnym święcie muzycznym niż konkurencji.

- Jest taka kochana. Taka żywiołowa, takie małe żywe srebro – komentowali wszyscy, bo rzeczywiście maleńka wypadła wyjątkowo rozczulająco. Obsługa stanęła na wysokości zadania – do skutku sprawdzano, czy Emilka poradzi sobie z mikrofonem i nie będzie się peszyć w obecności kamer. Bo tych było kilka – statyczne, panoramiczne, u góry, z boku. Tak by każdy mógł wypaść jak najlepiej.

Efekty tych utalentowanych muzyków i naszej ekipy filmowej będziecie mogli poznać już – uwaga – 3 kwietnia, kiedy ruszy oficjalne głosowanie SMS. Uwaga, dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu.

Zobacz też: Uczta dla zmysłów! Poziom? Prawdziwie światowy. Jury nie kryje zachwytu dla Sądeckich Młodych Talentów![WIDEO/ZDJĘCIA]

Waszym zadaniem z kolei będzie wybrać wśród nich do 10 kwietnia kilku (zakładamy, że może być to od pięciu do dziesięciu zespołów i wokalistów), którzy wystąpią 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Poniżej prezentujemy 25 laureatów, których występy już 3 kwietnia będą mogli Państwo obejrzeć w serwisie sadeczanin.info i oddać swój głos. Głosowanie SMS potrwa do 10 kwietnia br.

Ewelina Boczarska ("W wesołym miasteczku", muzyka: J. Piątkowski, słowa: M. Sochacki)

Gabriela Burkot ("All I Ask", Adele)

CANTABILE ("Śniadanie na trawie", Grażyna Łobaszewska)

CANTORI KWARTET ("And So It Goes", Billy Joel)

Sebastian Cebula ("Chodź, przytul, przebacz", Andrzej Piaseczny)

Zespół klarnetowy "CLARIBEL" ("You Raise Me Up", Josh Groban)

Katarzyna Czup ("You are The Reason", Calum Scott)

Duet: Anita Dudczak i Bartłomiej Marszałek ("Song For You", Ray Charles)

Iwona Gałysa ("Je veux", Zaz)

Krystian Gizicki ("Na słodko", Majka Jeżowska)

Nina Kotarba ("Kiedyś", Mietek Szcześniak)

Patrycja Kotarba ("There You'll Be", Faith Hill)

Krystian Kubowicz ("Queen Of The Night", Whitney Houston)

Maja Matusiak ("I Don't Know My Name", Grace VanderWaal)

Katarzyna Opoka ("Żywe Lustra", Katarzyna Opoka)

ORŁY ("Biały Orzeł", Siklawa)

Emilia Pajor ("Straszny strach", Gabriela Steć)

Hubert Pławecki ("Walc a-moll", Fryderyk Chopin)

Julia Skowron ("My Immortal", Evanescence)

Julia Stanek ("Jestem kotem", Alena Tomaszewska)

Julian Stanny ("Polonez A-dur op. 40 nr 1", Fryderyk Chopin)

Anna Szlagowska ("Jealous", Labrinth)

Maria Ślusarek  ("I look to you", Whitney Houston)

Wiktoria Tokarczyk ("Rolling in the Deep", Adele)

Julia Wincenciak ("A ja lubię jazz", Agnieszka Kowalczyk)

Organizatorzy:

                             

Partnerzy:

                             

ES [email protected] Fot.: ES

Sądeckie Młode Talenty kręcą teledyski
W świetnie wyposażonej auli PWZS w Nowym Sączu kręciliśmy wideoklipy ze zwycięzcami trzydniowych eliminacji Sądeckich Młodych Talentów. Zobaczcie:


Dziękujemy za przesłanie błędu