Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/03/2017 - 10:15

Łatwo nie będzie, ale jest o co walczyć. Przed nami finał konkursu historycznego

Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moja Miasto – Moja Duma”. Już 29 marca najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci walczyć będą o stypendia z Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków.

Organizatorami konkursu są: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto –  Moja Duma” ma m.in. za zadanie: pogłębianie wiedzy uczniów i studentów o historii Sądecczyzny, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł i właściwego ich wykorzystywania, dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo regionu, poszanowanie kultury oraz tradycji lokalnych, uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla regionu.

Do IV już edycji konkursu przystąpiło 553 uczniów: 190 z gimnazjum, 56 ze szkół ponadgimnazjalnych, 307 ze szkół podstawowych oraz 10 dorosłych.   Konkurs jest trzyetapowy. Jego uczestnicy przechodzą etap szkolny (w formie testu pisemnego), etap międzyszkolny (uczestnicy piszą pracę pisemną na wybrany temat oraz w formie pisemnej odpowiadają na pytania konkursowe) oraz finał, który przeprowadzany będzie w formie pisemnej i ustnej. Ten odbędzie się już za tydzień – w środę, 29 marca w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu.

- Podczas gali finałowej poznamy laureatów konkursu na poszczególnych etapach – mówi Irena Mogilska z Gimnazjum nr 5.

Pytania do konkursu opracowała komisja konkursowa, złożona z nauczycieli historii nowosądeckich szkół. Patronat honorowy nad konkursem objęła Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Zobacz też:

Ponad pół tysiąca uczniów w konkursie historycznym SKT Sądeczanin

Walczyli o stypendia Fundacji Sądeckiej. 20 pytań w 60 minut

(KB)

Fot. arch. Dziękujemy za przesłanie błędu