Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
04/04/2018 - 14:20

Sądeckie Targi Ogrodnicze! Zapraszamy 14-15 kwietnia do serca Sądecczyzny

Już za kilka dni odbędą się Sądeckie Targi Ogrodnicze. W tym roku organizator, czyli Fundacja Sądecka odświeżyła formułę i organizuje je w samym sercu Nowego Sącza, czyli na Starej Sandecji przy Al. Wolności. Jakie zaplanowaliśmy dla Was atrakcje?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą kupić sadzonki, nasiona, cebulki, krzewy i drzewka. Te na działkę, do przydomowego ogródka i te, które mogą pomóc nam w aranżacji balkonów i parapetów. Zapraszamy też tych, którzy poszukują nawozów i środków ochrony roślin. Na targach dowiecie się, które będą dla Waszych upraw najlepsze.

To na naszych targach spotkacie architektów ogrodów i producentów ozdób oraz altan działkowych i ogrodowych a także innych wyrobów małej architektury krajobrazu. Chcemy też, by Targi Ogrodnicze stały się najlepszym punktem do wymiany doświadczeń i propozycji jeśli chodzi o maszyny i urządzenia, które ułatwiają nam pracę w domu i ogrodzie. A co najważniejsze, by każdy, kto nas odwiedzi dowiedział się, jak dzięki nowoczesnym technologiom zadbać o naturalne środowisko a jednocześnie zaoszczędzić.

Zobacz też: Ogrodowe eldorado? Sprzedał borówki amerykańskie na pniu. Musiał dowozić nowe

Nasi bliscy i doświadczeni sąsiedzi są w takich sprawach niezastąpionym źródłem inspiracji, ale nowinek, propozycji hodowlanych jest tak dużo, że tylko kontakt ze specjalistami da nam pełny obraz tego co możemy wykreować i stworzyć w naszych zielonych enklawach.

Nie zabraknie też ukłonu w stronę naszych rękodzielników, których zaprosiliśmy  do zaprezentowania i sprzedaży swoich prac. Zapraszamy też wszystkich, którzy cenią sobie naturalne kosmetyki. Sięgamy po sprawdzone receptury naszych babć, które doskonale wiedziały jak zadbać o piękną i zdrową skórę a jednocześnie potrafiły domowymi sposobami skutecznie walczyć z chorobami. Na targach będzie je można nie tylko kupić, ale dowiedzieć się jak część samemu przygotować w domu.

Zobacz też: Maliny z Brzeznej podbijają świat. Trafiają na pięć kontynentów

Do tradycji sięgamy również w sprawach żywieniowych, bo tradycja naszej kuchni regionalnej doskonale wpisuje się w modne ostatnio hasła o eko – żywności. Oczywiście nie zabraknie też atrakcji dla naszych najmłodszych gości.

Patronat nad targami, które odbędą w godzinach od 9.00 do 17.00 objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Marek Pławiak Starosta Nowosądecki.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020