Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
20/04/2018 - 11:35

Teletydzień: Mamy twarde dowody na gospodarczą prosperitę regionu! [WIDEO]

Kolejny tydzień za nami a my spieszymy donieść, że był to tydzień wyjątkowy. Trącił bowiem tradycją, historią, biznesem i naprawdę wielkimi pieniędzmi, które mają szansę przełożyć się na nowe miejsca pracy. Zobaczcie sami, jakie dowody tej prosperity zarejestrował operator TV Sądeczanin.

Zobacz też: Zespół Regionalny Mała Helenka obchodzi 15 urodziny! [WIDEO]

Wielohektarowa przestrzeń przylegająca do wymuskanej przeszklonej siedziby firmy Wiśniowski zamieniła się w gigantyczny plac budowy, na który wszyscy popatrują z wielkim zaciekawieniem. Inwestycja to konsekwencja wejścia w ubiegłym roku naszej spółki do specjalnej strefy ekonomicznej w gminie Chełmiec. W najbliższym czasie firma podwoi powierzchnię swoich hal produkcyjnych z 80 tysięcy do 160 tysięcy metrów kwadratowych.

W Korzennej uroczyście otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego, które będzie służyć dzieciom i młodzieży. Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych. Nowoczesny obiekt wybudowano na placu położonym przy zespole szkół w Korzennej. Teren jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany. Dzieci i młodzież będą uczyć się tam bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze już za nami. Oj działo się, działo! [ZDJĘCIA/WIDEO]

W tym roku zespół folklorystyczny „Mała Helenka” obchodzi swój wyjątkowy jubileusz – zespół działa już 15 lat. Tańczy w nim 65 osób - są to dzieci od 4 do 14 lat oraz  młodzież w wieku od 15 do 24 lat głównie z gminy Chełmiec i  miasta Nowego Sącza. Jednocześnie jesienią  ubiegłego roku powstała  grupa Starostów licząca sobie kolejne 20 osób.

Sądeckie Targi Ogrodnicze zorganizowane przez Fundację Sądecką już za nami. Oj działo się, działo! Kto nie był niech żałuje, bo nigdzie indziej w regionie nie zobaczycie już na wiosnę takiego asortymentu z każdej dziedziny związanej z ogrodnictwem, sadownictwem i działkowaniem, zdrową żywnością, naturalnymi kosmetykami, rękodziełem i ekologicznymi rozwiązaniami w domu i ogrodzie.

Siedmiuset uczniów oraz nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu a także i innych szkół podstawowych i średnich przeszło w barwnym orszaku ulicami miasta. Poprowadził go - oczywiście - sam Jan Długosz. Organizowane po raz czwarty wydarzenie ma przede wszystkim przybliżyć postać tego wybitnego historyka i kronikarza. Sekretarz i kanclerz kardynała Zbigniewa Oleśnickiego uczył i przysposabiał do dorosłego życia synów Kazimierza Jagiellończyka na zamku w Nowym Sączu w latach 1469-70. Jego imię nosi I LO i jedna z głównych ulic Nowego Sącza.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu