Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
14/04/2019 - 19:10

To właśnie dzięki nim wszyscy byliśmy bezpieczni na targach!

Śmiało można ich nazwać oscarowymi aktorami drugiego planu. Bez nich II Sądeckie Targi Ogrodnicze nie byłyby tak bezpieczne i – nie ma się co krygować – tak barwne. O kim mowa? Oczywiście o ratownikach, strażakach, harcerzach i wszystkich wolontariuszach, którzy przez dwa dni dbali o nasze bezpieczeństwo na Starej Sandecji.

Zobacz też: Czym Kordian zaskoczył gości II Sądeckich Targów Ogrodniczych?

II Sądeckie Targi Ogrodnicze przechodzą już powoli do historii. Przez dwa dni mogliście śledzić relacje z tego przedsięwzięcia na portalu Sądeczanin i na naszym profilu na Fecebooku. Skupialiśmy się na prezentacji asortymentu, na wystawcach, na artystach, ale nie zapominamy też o mistrzach drugiego planu, czyli o tych, dzięki którym impreza była naprawdę bezpieczna, a którzy dbając jednocześnie o nasze bezpieczeństwo zapewnili nam mnóstwo radości i uśmiechu.

Wszyscy odegrali tą samą nieocenioną rolę, ale musimy ich wymienić po kolei. Zacznijmy zatem od sądeckich harcerzy z ZHP Hufiec Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej– niezależnie od pogody zawsze uśmiechnięci wspierali nas w każdej nieoczekiwanej sytuacji na przykład wtedy, gdy wiatr chciał porwać – mimo zabezpieczeń – namiot naszej redakcji. Udowodnili, że harcerze zawsze coś wymyślą i nie ma dla nich problemów nie do rozwiązania. Gościom targów nie umknęły ich radosne tańce, w których zamawiali lepszą pogodę. Jak widzieliśmy wszyscy i tu okazali się skuteczni.

Zobacz też: Janina Warzecha - to jej ogród zaczarował jury konkursu Sądeckie Ogrody

Strażacy. I tu można rzec – i wszystko jasne. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  oraz z OSP Młodów – Gęłobokie i OSP Siołkowa   przez całe dwa dni czuwali nie tylko nad naszym bezpieczeństwem pożarowym, ale dzielnie i cierpliwie spełniali niemal każdą dziecięcą fantazję związaną z pojazdami strażackimi i całym ich wyposażeniem. To oni wywoływali najczęściej uśmiech na twarzach najmłodszych gości targów. Byli – jak zawsze - bezkonkurencyjni w tym zakresie.

Ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Maltańczycy Służba Medyczna - na szczęście interweniować nie musieli, ale jesteśmy przekonani, że w wielu najmłodszych sądeczan już na stałe zakorzenili świadomość: pomaganie, ratowanie to nasz obowiązek i można się tego naprawdę nauczyć. Nawet nie jesteśmy w stanie opisać przejęcia cztero czy pięcioletnich dzieci, które uczyły się po ich okiem choćby sztucznego oddychania.

Nie można zapomnieć również o innych wolontariuszach, na których Fundacja Sądecka zawsze może liczyć – członkach szkolnych kół wolontariackich. Teren targów był też cały czas monitorowany przez patrole z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Przez dwa dni czuwali na imprezie również pracownicy VIP SECURITY SYSTEM.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Wam i każdemu z osobna!

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Sądeckie Targi Ogrodnicze - wolontariusze
Sądeckie Targi Ogrodnicze - wolontariuszki


Dziękujemy za przesłanie błędu