Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
11/04/2019 - 12:40

Sądeckie Targi Ogrodnicze: czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?

Miody, owoce, warzywa, soki, wędliny, pieczywo, oleje, zioła i wina są naprawdę zdrowe jedynie wtedy, gdy są eko. Na Sądeckich Targach Ogrodniczych, które odbędą się już w ten weekend na Starej Sandecji asortyment dla siebie znajdą nawet najbardziej wybredni konsumenci.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze: znajdziesz tu nawet rośliny „człekoodporne”

Jesteś tym, co jesz – wszyscy jesteśmy coraz mocniej świadomi prawdziwości tych słów. Stale rośnie rzesza konsumentów, która jeśli chodzi o produkty spożywcze przedkłada jakość i pewność źródła ponad dyskontowe, atrakcyjne ceny. Coraz więcej z nas jest gotowa jeździć na pewne zakupy nawet do oddalonych o kilka albo kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów miejsc.

Szukamy jajek, nabiału, owoców, warzyw, miodów, soków, ziół, wyrobów mięsnych, które smakują i odżywiają, dostarczają niezbędnych nam do życia składników nie tylko z nazwy. Produktów, które śmiało można zaserwować nawet najmłodszym dzieciom. Zazwyczaj adresy producentów – rolników, pszczelarzy a nawet piekarzy i małych producentów nabiału przekazujemy sobie pocztą pantoflową. Dojazdy i dodatkowy brak gwarancji stałości dostaw to komplikacje, które wpisane są niemal w ideę zakupów ekologicznych. Czy aby na pewno?

Zobacz też: Zajrzyj do 2018 roku! Tegoroczne Sądeckie Targi Ogrodnicze będą jeszcze lepsze!

Już w najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia na Starej Sandecji zaprezentują się producenci, dzięki którym o podobnych komplikacjach będziemy mogli zapomnieć.

A my już dziś je wymieńmy z nazwy – część już naszym Czytelnikom na pewno nie trzeba przedstawiać:
Domowa Piekarnia z Chomranic
Pasieka Ekologiczna z Nowego Sączą
Pasieka Pod Lipą z Michałowa
Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”
Smak Natury – olej rzepakowy Bielsko-Biała
Tłocznia Owoców Pawłowski z Łososiny Dolnej
Winnica Piwnica Antoniego z Lubcza
Zdrowie z Natury – zioła, suplementy, owoce suszone
Wiejska Chata – Wędliny Ignatki Osiedle
Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej

Targi odbędą się w dniach 13, 14 kwietnia w godzinach od 9. do. 17 na placu Starej Sandecji przy Al. Wolności w Nowym Sączu.

Patronat Honorowy nad II Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe