Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
19/04/2018 - 09:35

Kto i co wygrał? Sądeckie Targi Ogrodnicze pełne konkursów

W drugim dniu Sądeckich Targów Ogrodniczych odbył się konkurs dotyczący ziemi sądeckiej. Na pytania przygotowane przez dział promocji Powiatu Nowosądeckiego odpowiadali zebrani pod sceną sądeczanie. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były upominki przekazane przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Owoc Łącki

Na scenę zaprosiliśmy trzy odważne osoby do odgadnięcia smaków soków produkowanych z naturalnych owoców i warzyw przez partnera targów  Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw  „Owoc Łącki”. Dla każdego z uczestników przygotowany został identyczny zestaw sześciu próbek do degustacji.

Zwycięzcą konkursu okazał się pan Roman, natomiast pozostałe uczestniczki odpowiedziały na trzy dodatkowe pytania przygotowane przez przedstawicieli firmy „Owoc Łącki”. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezent  ufundowany przez sponsora konkursu.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze już za nami. Oj działo się, działo! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Podczas targów mieliśmy okazję dowiedzieć się  jakie są niebezpieczeństwa używania złej wody i poznać sposoby jej oczyszczania. Pan Walenty Cembruch z firmy CM&W unaocznił nam jak ważne jest  nawadnianie dla  odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu, przybliżając prostą zasadę stosowaną przez nasze babcie:

Otóż moczymy palec w soli, oblizujemy go i popijamy szklanką dobrej wody. Napięcie powierzchniowe takiej wody zbliżone jest do napięcia powierzchniowego naszej krwi co jest jednym  z warunków szybkiego nawodnienia organizmu, co szczególnie ma znaczenie u osób starszych. 

Uczestnicy targów, którzy wzięli udział w przygotowanym przez nas konkursie na hasło Sądeckich Targów Ogrodniczych, mieli możliwość wylosowania filtra do wody ufundowanego przez firmę CM&W. Szczęśliwym posiadaczem filtra został pan Piotr Mordarski.

Na scenie panie z Centrum Ogrodniczego Parku-M, głównego partnera Targów Ogrodniczych , zorganizowały edukacyjny event skierowany do dzieci uczestniczących w targach. Dzieciaczki bardzo chętnie wzięły udział w sadzeniu bratków, które mogły zabrać ze sobą do domu. Mali ogrodnicy pod okiem specjalistów dowiedziały się jak poprawnie sadzić rośliny i jak je pielęgnować oraz  jaka ziemia jest najlepsza.

Zobacz też: To oni czuwali nad bezpieczeństwem i dostarczyli mnóstwo frajdy podczas Sądeckich Tragów Ogrodniczych

Przez dwa dni targów rejestrowaliśmy również bilety przekazane przez MPK w Nowym Sączu- partnera wydarzenia. Bilety umożliwiały rodzinom bezpłatny przejazd w dniu 14 lub 15 kwietnia komunikacja miejską. Wśród zarejestrowanych biletów  w niedzielę 15 kwietnia ,rozlosowaliśmy bardzo atrakcyjny zestaw ufundowany przez MPK w Nowym Sączu, elektryczną hulajnogę, kamerę sportową oraz pokrowiec na hulajnogę.

Nagroda w dniu następnym została przekazana w siedzibie Fundacji Sądeckiej panu Józefowi Olchawie.

ES [email protected] Fot.: IM

Galeria - Targi 2018
.


Dziękujemy za przesłanie błędu