Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
18/02/2021 - 15:35

Kazimierz Witkowski. Jest niezawodny. Na niego wszyscy zawsze mogą liczyć

Jest otwarty i odważny. W Stadłach znają go wszyscy, bo od ponad czterdziestu lat działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach, a obecnie szefuje jej zarządowi. Jak zawsze, także i teraz w trudnych czasach pandemii, jest gotowy do niesienia pomocy.

Kazimierz Witkowski z zapałem i wytrwałością działa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, szczególnie na terenie gminy Podegrodzie, gdzie funkcjonuje 13 jednostek. Od ponad dwudziestu lat jest komendantem gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Podegrodziu. Jest też członkiem powiatowego zarządu organizacji.  

- Wykazuje wyjątkową ofiarność i odwagę w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jego skuteczna organizacja działań, zaangażowanie i profesjonalizm przyczynia się do ratowania życia i mienia. Był najbardziej zaangażowanym ze wszystkich druhów na terenie gminy Podegrodzie w działaniach związanych z akcjami powodziowymi w ostatnich latach – chwalą go jego koledzy ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Kazimierz Witkowski koordynował działania związane z pomocą przebywającym na kwarantannie mieszkańcom gminy Podegrodzie. Pozyskiwał tez środki zabezpieczające strażaków przez Covid-19. 

Jest bardzo aktywny w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej, zaangażowany w organizację zawodów pożarniczych nie tylko gminnych, ale też powiatowych. Inicjował modernizacje i remonty strażnicy OSP Stadła.

Czytaj też Marek Rylewicz. Sądecka biblioteka to jego drugi dom 

Potrafi zmobilizować druhów strażaków do innych społecznych prac. Organizuje akcje  honorowego Krwiodawstwa’ w remizach OSP na terenie gminy Podegrodzie. Zdobywa wiele środków finansowych pozabudżetowych od różnych sponsorów dla realizacji zaplanowanych zadań w OSP. Swoim zaangażowaniem oraz aktywną działalnością daje doskonały przykład członkom OSP w gminie Podegrodzie oraz Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym.

Czytaj też Anna Pych. Ona zawsze mówi, że będzie dobrze [WIDEO] 

Realizując misje strażaka ochotnika poświęca wiele własnego czasu, wkładu pracy i olbrzymiego wysiłku w celu realizacji zadań wynikających z ochrony przeciwpożarowej. Jest bardzo uznawanym i cenionym działaczem społecznym mocno zaangażowanym w działalność rady sołeckiej w Stadłach.

Organizatorzy dziękują za zgłoszenie kandydata w plebiscycie „Sądeczanin Roku 2020”. Przypominamy, że zgłoszeń swych kandydatów można jeszcze dokonywać do 26 lutego br. włącznie przesyłając kwestionariusz zgłoszeniowy.

Więcej informacji w załączonym regulaminie

 Kapituła Plebiscytu na początku marca spośród wszystkich zgłoszonych osób wybierze nominowanych laureatów. Wówczas poznamy ostateczną listę osób, na którą będzie można oddać głos.Dziękujemy za przesłanie błędu