Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
28/01/2024 - 09:15

Zygmunt Berdychowski o laureatach plebiscytu "Sądeczanin Roku 2023" [WIDEO]

Wszyscy są wyjątkowi i mają w sobie pozytywną energię, którą potrafią zarazić innych. Tacy są tegorocznie bohaterowie prestiżowego i największego plebiscytu w regionie ”Sądeczanin Roku”. - To jest sól ziemi, mówił o wspanialej piętnastce laureatów podczas wielkiej gali Sądeczan przewodniczący konkursowej kapituły Zygmunt Berdychowski.

Wielka gala Sądeczan to wydarzenie wyjątkowe, tak jak wyjątkowa jest ta orkiestra, która nas przywitała. Pewnie większość z państwa nie wie że wyjątkowość tej orkiestry polega na tym, że jest kontynuatorem chlubnych tradycji orkiestry 1pułku strzelców podhalańskich z Nowego  Sącza.  Orkiestry wyjątkowej dlatego, bo towarzyszy nam Sądeczanom nieprzerwanie już prawie sto lat. Jesteśmy z niej wyjątkowo dumni –  mówił podczas uroczystości przewodniczący konkursowej kapituły Zygmunt Berdychowski.   

- Tę galę chciałbym rozpocząć od czegoś, co jest niezwykle podniosłe, co jest niezwykle uroczyste, od czegoś, co powinno towarzyszyć Sądeczanom czyli od „Wskazania dla synów Podhala”, które rozpropagował Władysław Orkan.

- Odzywam się do Ciebie, synu Podhala, młodszy mój Bracie, Ty idący, i Ty, który przyjdziesz... Odzywam się prawem miłości tej ziemi, prawem serca. Poznaj życie swych dziadów, ich pragnienia, całą barwną, bogatą, jakiej żadna z ziem polskich nie ma, tradycję Podhala. Tradycja jest Twoją godnością, Twoją dumą, Twojem szlachectwem
Dbaj o zachowanie spuścizny Twych ojców – cytował  Orkana Berdychowski.

- To jest przesłanie, które towarzyszy nam nieprzerwanie od wielu lat. To jest drogowskaz, to jest imperatyw, to jest coś, co  buduje Sądecczyznę, co buduje Sądeczan. Nie bylibyśmy tak wyjątkowi, nie bylibyśmy tak wielcy, tak ważni,  jak ci, którzy są laureatami tego plebiscytu.  To jest sól ziemi.  To są ci dla nas najważniejsi. To z nich przede wszystkim możemy i powinniśmy być dumni.  To są ludzie, którzy dla Nowego Sącza, dla Sądecczyzny robią najwięcej jak mogą. Starają się  być dla swoich biskich, dla swoich małych ojczyzn wyjątkowymi liderami.  I za to serdecznie dziękuje – mówił Zygmunt Berdychowski.

W tym roku w szlachetnej rywalizacji o tytuł Sądeczanina Roku uczestniczyła  piętnastka wspaniałych

Marcin Bednarz Jakub Belski , Zuzanna Długosz, Iwona Grzebyk-Dulak, Bogusław Kołcz, Magdalena Kościsz, Jacek Lelek , Barbara Michalik, Jerzy Pietruszka, Jakub Radzik,  Albert Szczerba,  Józef Tokarz, Czesław Tomaszewski, Klaudia Zwolińska, Józef Zygmunt  ([email protected]) fot. wideo jm 

Gala Sądeczanina Roku 2023
Sala koncertowa Pijalni Głównej pękała w szwach
Dziękujemy za przesłanie błędu