Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
05/02/2018 - 08:50

Halina Węgrzyn. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydatkę do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Haliny Węgrzyn wewnątrz artykułu.

      Pani mgr Halina Węgrzyn pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu od 1 września 1998r tj. od początku istnienia tej placówki, którą przygotowała do rozpoczęcia działalności. Pani Halina Węgrzyn w swojej działalności dba o promocję miasta i regionu, poprzez organizowanie konkursów na szczeblu międzynarodowym (od 2013r. organizuje konkurs o gen. Stanisławie Skalskim, (w b.r. miał charakter międzynarodowy) pt. „Ocalić od zapomnienia pamięć o niezłomnych pilotach-por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. Stanisławie Skalskim” pod patronatem honorowym prezydenta RP. Andrzeja Dudy, w którym wzięło udział 565 uczniów z 13 państw), ogólnopolskim (jest członkiem Krajowej Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz przewodniczącą Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Od 13 lat z okazji Dnia Papieskiego szkoła współpracuje z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, budując „żywy pomnik” Janowi Pawłowi II poprzez wspieranie zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości z Polski), wojewódzkim (w 2011r. w uznaniu działań podtrzymujących tradycję narodową i więź ze społecznością lokalną podjętych w ramach projektu „Małopolska, moje miejsce na Ziemi, moja mała ojczyzna”, szkoła pod kierunkiem Pani dyrektor, jako pierwsza w Nowym Sączu została uhonorowana  certyfikatem Civis et Patria przez Małopolskiego Kuratora Oświaty), lokalnym (od 2013r. Pani Dyrektor jest pomysłodawcą i  przewodniczy „Biegowi Patrolowemu do miejsc poświęconych pamięci Świętego Jana Pawła II,” w którym biorą udział szkoły z terenu miasta Nowego Sącza. W organizacji biegu współpracuje ze Strażą Miejską i Parafią p.w. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu oraz RDN Małopolska).

Ponadto szkoła jest organizatorem etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biblijnego, pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu regionalnego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności” (lata 1999-2017). Uczniowie uzyskują wysokie lokaty w w/w konkursach. Pani Halina Węgrzyn promuje zdrowy tryb życia i dba o rozwój sportu.

W latach 2014-2017 w zawodach międzyszkolnych w różnych dyscyplinach sportu, uczniowie szkoły stawali na podium 20 razy, w tym 8 razy uzyskali I miejsce. Warto zaznaczyć,  iż w klasyfikacji wyników sportowych SP 21 zajęła I miejsce pośród szkół podstawowych miasta Nowego Sącza. Pani  Halina Węgrzyn w roku szkolnym 2015/2016 wraz z nauczycielami i najlepszymi sportowcami ze szkoły  otrzymała w Częstochowie wyróżnienie od Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację oparte na zasadach fair-play.

Bardzo dobrze układa się współpraca Dyrektora z Radą Rodziców Szkoły i Radą Osiedla Wojska Polskiego. Wspólnie z rodzicami uczniów organizuje akcje charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ubogich, pomoc misjonarzom w Afryce, Papui Nowej Gwinei, Ukrainie. Za działalność charytatywną  na rzecz Misji szkoła otrzymała I miejsce w konkursie organizowanym pod patronatem MEN przez Papieskie Dzieła Misyjne w 2011roku (w konkursie uczestniczyły 464 szkoły z całej Polski).

Obejrzyj też: Sądeczanin Roku 2017. Halina Węgrzyn jest dumna ze swojego szkolnego dzieła

      W szkole, którą kieruje Pani Halina Węgrzyn, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów również na zajęciach pozalekcyjnych. Szeroka oferta w tym zakresie pozwala na  zaspokojenie potrzeb  indywidualnych każdego ucznia.  Pani Halina Węgrzyn organizuje dla środowiska lokalnego uroczystości patriotyczno-religijne, rodzinne, sportowo-rekreacyjne i ekologiczne. Panią Halinę Węgrzyn wyróżnia szacunek dla poglądów drugiego człowieka i poszukiwanie istoty problemu. Jest autorytetem godnym naśladowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców szkoły. Cieszy się również szacunkiem w środowisku lokalnym.

Halina Węgrzyn – SMS o treści SR.16 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu