Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
05/02/2018 - 08:55

Kazimierz Twardowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Kazimierza Twardowskiego wewnątrz artykułu.

Kazimierz Twardowski urodzony 1952 roku w Olszance gmina Podegrodzie. Po ukończeniu studiów na  Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraca do rodzinnej Sądecczyzny gdzie wspólnie z zona buduje dom i pracownie twórczą. Od początku swojej działalności twórczej artysta berze czynny udział w życiu artystycznym, uczestnicząc w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz międzynarodowych festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą Kazimierz Twardowski swoja działalnością twórczą promuje region Sądecczyzny na terenie Polski jak i również w wielu krajach europy i na świecie. Artysta angażuje się również w prace artystyczne na terenie swojego regionu czego przykładem  jest projekt i polichromia kościoła parafialnego w Podegrodziu jak i inne działania związane z przygotowaniem kanonizacji wielkiego rodaka Ojca Stanisława Papczyńskiego. Kazimierz Twarowski wykazał się również dużym zaangażowaniem w obchody 1000-lecia Parafii Podegrodzie organizując ogólnopolski plener malarski którego był komisarzem. Powstałe obrazy prezentowane były w nowo otwartym muzeum Regionalnym w Podegrodziu a zaprojektowany przez niego katalog jest dokumentacja obrazów powstałych na plenerze. Ważnym działaniem była również pomoc w utworzeniu sali wystawienniczej w zabytkowej Starej Plebani w Podegrodziu, gdzie pierwsza wystawa obrazów Kazimierza Twardowskiego zapoczątkowała działalność tego miejsca i uświetniła jubileusz parafii. > Od dwóch lat ważnym wydarzeniem na terenie Gminy Podegrodzie jest Wiejska Galeria Malarstwa utworzona przez Bronisławę( Bożenę ) i Kazimierza Twardowskich w ich domu która staje się znaczącym miejscem na mapie kulturalnej regionu. W galerii wystawiane są obrazy  inspirowane pięknem ziemi sadeckiej, jak i również organizowane są spotkania z innymi artystami i działaczami kultury, spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą na temat „ekologia przez sztukę” co przyczyni się do rozwoju i poprawy świadomości ze piękno które nas otacza może być bezpowrotnie utracone w wyniku niewłaściwego korzystania i zagospodarowania środowiska naturalnego. > Obecnie artysta realizuje program wystawienniczy związany z 40-leciem pracy twórczej . > Zapoczątkowaniem tych obchodów była wystawa w Małopolskim Centrum Kultury w Galerii Sokół w Nowym Sączu -listopad 2017 roku w kwietniu 2018 w Galerii Jatki w Nowym Targu i Galeria Pryzmat w Krakowie  lipiec 2018 jak również za granicą .

Obejrzyj też: Sądeczanin Roku 2017. Kazimierz Twardowski pokazuje piękno świata i Sądecczyzny

Od 10 lat udziela  się społecznie w posiedzeniach kapituły Fundacji dr. Jerzego Masiora.

Za działalność promującą  Sadecczyznę wielokrotnie nagradzany i wyróżniany miedzy innymi:

 - odznaka honorowa  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" 2015

 - wyróżnienie od  Stowarzyszenia Lachów Sadeckich "Złote Serce Lachowskie 2010"

 - odznaka  honorowa  "Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej " 2010

Kazimierz Twardowski – SMS o treści SR.15 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu