Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
05/02/2018 - 09:20

Ks. Andrzej Faron. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka ks. Andrzeja Farona wewnątrz artykułu.

Ks. Andrzej przez długi czas był wikariuszem pracującym przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju. Od początku swojego pobytu w Krynicy pracuje z młodzieżą, dla której jest wielkim autorytetem. Obecnie ksiądz Andrzej posługuje w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. 

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Ogrom pracy i swojego serca włożył w przygotowanie Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście. Zrobił wszystko, aby Francuzi, którzy u nas gościli, czuli się tutaj jak najlepiej. Mobilizował młodzież do pracy w wolontariacie, a także starała się, ab y jak największa liczba młodych osób mogła pojechać na Tydzień Główny ŚDM 2016 do Krakowa.

Chociaż przygotowania do ŚDM wymagały dużo pracy i zaangażowania, ks. Andrzej nie poprzestał na tym. Założył w Krynicy-Zdroju oddział Malty Służby Medycznej, która działa pod hasłem „W obronie wiary i na pomoc potrzebującym” i został jej komendantem.

Obejrzyj też: Sądeczanin Roku 2017. Ksiądz Andrzej Faron to pasjonat ratownictwa medycznego

W szeregach stowarzyszenia w ciągu roku zgromadził 200 osób, którzy w ramach wolontariatu pragną nieść pomoc innym. Można powiedzieć, że ks. Andrzej został promotorem zaangażowanej, pierwszej pomocy w naszym regionie. Obecnie posługuje również jako katecheta w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Nowym Sączu. Ks. Andrzej Faron jest przede wszystkim wspaniałym księdzem, którego cenią wszyscy parafianie.

ks. Andrzej Faron – SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu