Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
17/02/2021 - 06:35

Leszek Mieczkowski. Dyrygent, menadżer i człowiek orkiestra

To dyrygent, menadżer i człowiek orkiestra, w sensie dosłownym, bo kieruje Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Sądecką Orkiestrą Symfoniczną oraz Sądecką Orkiestrą Kameralną. Od wielu lat z wielkim powodzeniem rozsławia nasz region zarówno w kraju, jak i poza granicami.

Leszek Mieczkowski ukończył dyrygenturę na Akademii Muzycznej w Warszawie, ale swoje zawodowe życie związał z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, która od blisko dwudziestu lat gra pod jego batutą. Muzyczne życie wypełnia mu także Sądecka Orkiestra Symfoniczna, którą dyryguje od osiemnastu lat, a także Sądecka Orkiestra Kameralna, której szefuje od pięciu lat. 

- Do swoich licznych przedsięwzięć, takich jak koncerty, nagrania telewizyjne, nagrania muzyczne,  bardzo często zaprasza młodych wykonawców związanych z Sądecczyzną.  W ten sposób promuje ich talent i jednocześnie artystyczne bogactwo regionu – podkreślają przyjaciele z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, którzy Leszka Mieczkowskiego zgłosili do plebiscytu „Sądeczanin Roku”. - To pod jego batutą artystycznie uzdolniona młodzież z naszego regionu ma możliwość występowania na najlepszych scenach muzycznych w kraju.

Czytaj też Jak koronawirus zatruł w Janczowej wielkie szczęście Marii Kogut 

Kolejny, ważny element jego pracy artystycznej to współpraca z najwybitniejszymi wokalistami i śpiewakami scen muzycznych Polski i zagranicy. Sądecka publiczność ma znakomitą możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie, dla uznanych artystów to okazja do poznania pięknych walorów naszego regionu.

Czytaj też To oni podbili sądeckie serca! Nadzwyczajny poczet wszystkich Sądeczan Roku 

Leszek Mieczkowski z dużym zaangażowaniem współpracuje też z lokalnymi szkołami. Z zapałem przybliża młodzieży polską muzykę narodową i patriotyczną. Jest też opiekunem ważnych przedsięwzięć artystycznych odbywających się na terenie Sądecczyzny.

To znakomity ambasador Sądecczyzny w wielu obszarach swojej aktywności i zainteresowań, co ma ogromne znaczenie w budowaniu marki regionu jako atrakcyjnego i bogatego kulturowo regionu na mapie Polski i świata – podkreślają przyjaciele ze straży granicznej.

Czytaj też Jak koronawirus zatruł w Janczowej wielkie szczęście Marii Kogut 

Za osiągnięcia artystyczne Leszek Mieczkowski został odznaczony między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP oraz Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Dziękujemy za przesłanie błędu