Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
przewiń w dół
Data Publikacji: 
05/02/2018 - 21:30

Piotr Fałowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Piotra Fałowskiego wewnątrz artykułu.

W czwartek 4 stycznia tego roku kilkanaście minut po południu z mostu helleńskiego w Nowym Sączu do Dunajca wskoczyła 52-letnia kobieta. Pan Piotr Fałowski przejeżdżając przez most helleński zauważył kobietę, która dziwnie się zachowywała na chodniku. W pierwszej chwili myślał, że dostała jakiegoś ataku. Dlatego zatrzymał samochód i wysiadł z niego aby jej pomóc,  ale kobiety już nie widział gdyż skoczyła z  mostu do Dunajca.

Poprosił inne zebrane dookoła osoby o to, by powiadomiły pogotowie i policję. Następnie pobiegł wzdłuż mostu i zbiegł po schodach. Biegnąc ściągnął podkoszulek, bluzę oraz wyrzucił dokumenty i telefon. Wskoczył do wody i płynął chwilę z tą kobietą. Na wysokości, gdzie wpływa do Dunajca rzeka Kamienica. Wyszedł z wody, bo zaczął czuć drętwienie rąk. Pobiegł brzegiem rzeki tak, że wyprzedził tę kobietę i ponownie wszedł do wody.

Kobieta przypłynęła z nurtem rzeki, wtedy wyciągnął ją na brzeg i reanimował przez kilkanaście minut. Pomimo, że kobiety nie udało się uratować to czyn Pana Piotra Fałowskiego to bohaterska i odważna postawa godna naśladowania. Pan Piotr Fałowski nie był obojętny wobec kobiety dziwnie zachowującej się na moście, której chciał pomóc.

Gdy okazało się, że wskoczyła ona do Dunajca nie zawahał się i wskakując do lodowatego rwącego Dunajca ryzykował bardzo wiele i narażał swoje zdrowie i życie. To bohaterski czyn który nie powinien pójść w zapomnienie szczególnie w dzisiejszych czasach gdy wielu ludzi obojętnie przechodzi obok drugiego człowieka.

Piotr Fałowski – SMS o treści SR.7 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Komentarze Facebook