Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
20/04/2021 - 21:45

Robert Jastrzębski. Własną krwią ratuje życie innym

Członek zespołu „Starosądeczanie”, który kultywuje folklor Lachów Sądeckich. W wolnym czasie tworzy witraże. Jest też człowiekiem wielkiego serca. Od lat honorowo oddaje krew i w ten sposób ratuje innym życie. To wzór do naśladowania. Dlatego został zgłoszony do plebiscytu Sądeczanin Roku 2020.

Zawsze skromny, chętny do bezinteresownej pomocy. Swoją dobrocią zaraża innych. Jest człowiekiem wielkiego serca. Od kiedy skończył 18 lat zaczął oddawać krew wiedząc, jak cennym jest darem dla drugiego człowieka. Oddał już  45 litrów! Z  każdym miesiącem ta liczba rośnie.

czytaj też Jak sołtys sądeckich sołtysów Piotr Gniadecki zagrał w filmie Andrzeja Wajdy

Poprzez organizowanie prelekcji do krwiodawstwa zachęca też innych. Jest współzałożycielem i prezesem starosądeckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Zajmuje się również wolontariatem na terenie gminy Stary Sącz.

To człowiek wielkiego serca. Organizuje przedświąteczne zbiórki produktów, robi zakupy i dostarcza je chorym  oraz potrzebującym.

Czytaj też Ksiądz prałat Józef Głowa. Niezmordowany duszpasterz z wielkim sercem

W uznaniu zasług został odznaczony między innymi Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.  Ci, którzy go znają, mówią, że to wzór godny do naśladowania, bo poprzez oddawanie krwi cząstką siebie dzieli się z innymi z innymi.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020?

Robert Jastrzębski – wyślij SMS o treści SR.9 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy lub kwietniowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu