Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
27/01/2024 - 19:10

Specjalne wyróżnienie dla Ryszarda Florka podczas gali Sądeczanina Roku

Nie tylko Bogusław Kołcz został uhonorowany podczas gali Sądeczanina Roku. Wyróżnienie otrzymał też prezes Fakro Ryszard Florek. To były specjalne podziękowania za pomoc humanitarną ofiarom wojny na Ukrainie, utrwalania idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz budowania pozytywnego wizerunku Sądecczyzny w kraju i za granicą.

Przypomnijmy, że sądecka firma nie tylko udostępniła tiry  tym, którzy chcieli dostarczyć dary do objętego wojną kraju. W swojej fabryce we Lwowie jedną z hal Fakro oddało Caritasowi. Część zakładu stała się centrum pomocy humanitarnej w mieście.  Fakro  oddało też do  dyspozycji tiry, wózki widłowe do przeładunku i pracowników. Za tę pomoc sądecka firma zapłaciła straszliwą cenę. W fabrykę uderzyła rosyjska  rakieta. Spłonęło  trzysta tysięcy ton towaru, jaki dotarł do Lwowa z zachodu  i agregaty prądotwórcze.

Ogromne straty poniosło też Fakro. W jednym z magazynów było dwa tysiące okien. Jedno kosztuje tysiąc złotych, więc to już jest 2 miliony. Jeśli doliczyć do tego halę produkcyjną to wychodzi  około 30 milionów – wyliczał w rozmowie z Sądeczaninem  Ryszard Florek.

Fakro prowadzi biznes na Ukrainie od blisko dwudziestu lat. Sądecka spółka  ulokowało  tam trzy fabryki produkujące okna dachowe i schody strychowe. Wszystkie znajdują się w zachodniej części kraju. Największy z zakładów, który  przed wojną zatrudniał blisko pół tysiąca pracowników, jest we  Lwowie, dwa pozostałe, zlokalizowane są w Nowogradzie i Szkle. Produkcja ze wszystkich trzech spółek, w całości trafiała na rynki eksportowe. (jagienka.michalik@)sadeczanin.info)

Dziękujemy za przesłanie błędu