Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
17/02/2021 - 06:40

Tomasz Jarosz. Sławny Lachers o niespożytej muzycznej energii

Wygrał w programie “Szansa na Sukces”, dotarł do finału show „Must Be The Music”, wystąpił w telewizyjnych programach „Jaka to melodia” oraz „Wielki Test o Matejce”. Wszędzie tam Tomasz Jarosz, wokalista zespołu Lachersi i wieloletni solista Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej promował Sądecczyznę i podbijał muzyczne serca Polaków. To dlatego jego przyjaciele z Towarzystwa Miłośników Muzyki Mystków - Mszalnica zgłosili go do nagrody “Sądeczanin Roku 2020.

Tomasz Jarosz, który mieszka w Kamionce Wielkiej, pochodzi z muzykalnej rodziny. Jest wokalistą i instrumentalistą. Zawodowe doświadczenie zdobywał w sądeckiej szkole muzycznej, oraz na wydziale  sztuki na Uniwersytecie Śląskim. Na co dzień jest funkcjonariuszem straży granicznej i solistą reprezentacyjnej orkiestry pograniczników.   

Jego życie wypełnia muzyka. Przez wiele lat był związany z męskim chórem  Echo II przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu oraz z kapelą zespołu regionalnego Lachy, z którym rozsławiał Sądecczyznę w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.  Największą popularność zdobył wraz z zespołem Lachersi, którego jest współzałożycielem.

Zarówno nazwa zespołu jak i jego repertuar nierozłącznie związane są z folklorem regionu Lachów sądeckich. Lachersi są ambasadorami tradycyjnych melodii lachowskich ozdobionych barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. Utwory te mają oczywiście oryginalne teksty śpiewane gwarą. Z zespołem dotarł do finału programu „Must Be The Music”, gdzie znalazł uznanie  u znakomitych jurorów: Adama Sztaby, Wojciecha Łozowskiego, Elżbiety Zapędowskiej i  Kory Jackowskiej. Pierwsza płyta Lachersów, która nosi nazwę „Tradycja”, obiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. 

W roku 2020 kariera Tomasza Jarosza nabrała tempa, co zaowocowało licznymi zaproszeniami do programów telewizyjnych, m.in. „Jaka to melodia”, „Wielki Test o Matejce”, “Pytanie na śniadanie”. Piosenką “Te poranki” Formacji Nieżywych Schabuff zwyciężył odcinek “Szansy na Sukces”, a następnie głosami widzów został laureatem wielkiego finału finałów wiosennej edycji programu „Szansa na sukces”, dzięki czemu wystąpił w koncercie Debiuty na 57 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wraz ze swoim zespołem Lachersi.

Jest też inicjatorem i uczestnikiem wielu muzycznych przedsięwzięcie , między innymi musicali: Mussina - Biskupie Miasteczko, Mussina II - Baśń o Muszynie, jak również niezliczonych koncertów. Jest też założycielem zespołu religijnego Credo, z którym wydał  trzy płyty. Współpracuje z wieloma muzykami oraz zespołami muzycznymi. W ubiegłym roku jako wokalista uczestniczył w nagraniach m. in. dwupłytowego albumu jubileuszowego z okazji 30-lecia powstania Straży Granicznej.  Na zaproszenie Sinfonia Carpathia wziął udział w teledysku “Paśli pasterze woły”.  Obecnie pracuje z Lachersami nad drugim autorskim krążkiem.

Tomasz Jarosz to artysta wyjątkowy i charyzmatyczny – podkreślają jego przyjaciele  z Towarzystwa Miłośników Muzyki Mystków – Mszalnica.    Ma niespożyte pokłady energii, dzięki której potrafi poderwać publiczność na każdym koncercie niezależnie od miejsca, zespołu z którym występuje oraz repertuaru. Swoją werwą i entuzjazmem podnosi z foteli tysiące ludzi i zachęca ich do wspólnego śpiewu. Gdziekolwiek się pojawia, roztacza wokół siebie pozytywną energię.

- Jest przykładem pracowitości oraz wzorem do naśladowania dla młodych, początkujących muzyków, którym zawsze służy pomocą. Swoim charakterystycznym głosem, dźwięcznym śmiechem czy ujmującym sposobem bycia na długo pozostaje w sercach i nie daje o sobie zapomnieć – dodają członkowie stowarzyszenia.  

Popularność wykorzystuje biorąc udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Szczególnie bliskie są mu chore dzieci. Prywatnie szczęśliwy mąż Ewy i kochający tata trzech córek: Zuzanny, Patrycji i Aleksandry.









Dziękujemy za przesłanie błędu