Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
05/02/2018 - 09:35

Wacław Cieślik - "Kordian". Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Wacława Cieślika znanego bliżej jako KORDIAN wewnątrz artykułu.

Jak promować Sądecczyznę? Najlepiej często, ot choćby 10 milionów razy. Właśnie taki wynik, zmierzony liczbą wyświetleń jego hitu „Dziewczyna z gór” ma na Youtubowym koncie przebój Kordiana, czyli Wacława Cieślika.

„Dziewczyna z gór”, czyli muzyczne połączenie skocznych rytmów disco z góralskim folklorem i miłosną historią, premierę w sieci miała pod koniec września 2014 roku. Od tej pory piosenkami Kordiana, m.in. „Wina dzban”, „Ja nie jestem milionerem” zachwycają się setki tysięcy Polaków.

– Najpierw zagrałem melodię, a potem, jak już miałem całą melodię na klawiszu, to pomyślałem, że to musi być o jakieś dziewczynie związanej z górami. Tekst dość łatwo przyszedł mi do głowy. W tym momencie byli u mnie w pokoju rodzice i podsłuchiwali, co robię. Tata dopowiedział mi „pod Tatrami szukaj jej”, więc rodzice trochę przyczynili się do powstania tej piosenki. Jeśli chodzi o sam teledysk, to wszystko jest przeze mnie zaaranżowane nawet w najmniejszym szczególe. Chyba spodobał się ludziom, bo otrzymuję dużo maili i komentarzy na Facebooku. „Dziewczyna z gór” wymiata – mówi Wacław  „Kordian” Cieślik.

Warto wspomnieć, że „Dziewczyna z gór”  na YouTube doczekała się ponad stu coverów, zwłaszcza wykonywanych przez kapele weselne oraz amatorów gry na akordeonie. Kordian skończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu I i II stopnia w klasie saksofonu. Jego drugim instrumentem stał się fortepian. Gra na akordeonie, ten instrument opanował samodzielnie. Na co dzień jest bardzo skromnym facetem, który jak podkreśla, wciąż szuka swojej połówki.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Kordian bierze udział w akcjach charytatywnych, m.in. dwukrotnie już wspierał akcję „Serce Sercu”. Zaangażował się również w akcję „Sądeckie Diamenty” i nie szczędzi czasu dla młodych, utalentowanych.

Mieszka z rodzicami: Zofią i Janem. Pomaga im w gospodarstwie, prowadzi swoje „Ranczo u Wacka” w Żeleźnikowej Wielkiej. Jest tam drewniany wiatrak, samolot, a nawet statek.

Zobacz też Sądeczanin Roku 2017. Kordian nosi w sercu muzykę

Gdy miał 13 lat, przez tydzień leżał w śpiączce po wypadku samochodowym. Pijany kierowca wjechał w samochód, którym całą rodziną wracali do domu. Kordian do dziś  nie pije alkoholu, nie pali papierosów. Denerwują go pjani, także pijani muzycy, między innymi dlatego zaczął solową karierę.

Wacław Cieślik-"Kordian" – SMS o treści SR.5 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)Dziękujemy za przesłanie błędu